Přeji Ukrajincům, aby ve své zemi zavedli skutečnou demokracii, vzkázal ministr Jurečka

30.03.2014 7:01

Ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL) se na ParlamentníchListech.cz vyjádřil k událostem na Ukrajině. Prý se k této zemi chová tak, jak by si přál, aby se okolní státy v roce 1989 chovaly k Československu. Jurečka nyní čeká na předčasné demokratické volby.

Přeji Ukrajincům, aby ve své zemi zavedli skutečnou demokracii, vzkázal ministr Jurečka
Foto: kdu.cz
Popisek: Marian Jurečka

Čtenář Lukeš odkázal na zahraniční článek, ve kterém jsou fotky z hlasování v ukrajinském parlamentu. Na nich poslanci často hlasují i na místech, kde nikdo nesedí. Jedním z takto hlasujících je také premiér Arsenij Jaceňuk.

Přeji Ukrajincům, aby ve své zemi zavedli skutečnou demokracii

Český ministr Jurečka ale Ukrajincům věří: „Občanům Ukrajiny pak přeji, aby si ve své zemi zavedli skutečnou demokracii. O kultivaci demokracie musí usilovat každý stát. Po velkém otřesu, jaký Ukrajina zažila, musí přijít demokratické volby a snaha o udržení demokracie.“

Další dotaz směřoval na církev. Prý se jedná o zločinnou a nenažranou společnost, přestože má nyní papeže Františka, podle něhož by církev měla být chudá.

Stát, obce i církve mají s majetkem dobře hospodařit

Jurečka se s názorem neztotožnil. „Stát, obce i církve mají podle mne se svým majetkem dobře a průhledně hospodařit. Pokud je jakýkoli majetek dobře využíván, vytváří pracovní místa a má dobrý vliv na to, jak se společnosti daří,“ tvrdí ministr.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: vfe

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Pokus o ovlivnění prezidentských voleb v USA.“ Je to tu zase. A už se to řeší

11:50 „Pokus o ovlivnění prezidentských voleb v USA.“ Je to tu zase. A už se to řeší

Na Jacka Smithe, zvláštního poradce odpovědného za dohled nad trestními vyšetřováními bývalého prezi…