Prezident Zeman promluví ve sněmovně. O referendu

11. 3. 2016 6:01

Sněmovna dnes začne projednávat vládní předlohu o zavedení celostátního referenda a jeho pravidlech. K návrhu zákona se před poslanci vyjádří prezident Miloš Zeman, který všelidové hlasování dlouhodobě podporuje. Informuje o tom ČTK.

Prezident Zeman promluví ve sněmovně. O referendu
Foto: Hanka Brožková
Popisek: Prezident Miloš Zeman

Předtím by poslanci ještě mohli schvalovat například trestnost přípravy krácení daní a změny v trestní odpovědnosti firem. Ve druhém čtení jsou zařazeny na dnešní program předlohy o rozšíření pravomocí Nejvyššího kontrolního úřadu a veřejného ochránce práv.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Normu o celostátním referendu vláda poslala do Sněmovny už loni v červenci. Protože jde o ústavní zákon, kabinet pro něj bude muset hledat podporu v obou parlamentních komorách i mezi opozičními poslanci a senátory. Ve Sněmovně ani v Senátu koalice nyní potřebnou třípětinovou většinu nemá.

Opozice je k podobě předlohy kritická. Zcela proti obecnému uzákonění celostátního všelidového hlasování se dlouhodobě staví ODS.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Havlisté, připravte si kapesníky. Lidé už vaše lži prohlédli. Jste dutí, hlásíte se k tomu, co už dávno odumřelo, vzkazuje Jiří Vyvadil

9:14 Havlisté, připravte si kapesníky. Lidé už vaše lži prohlédli. Jste dutí, hlásíte se k tomu, co už dávno odumřelo, vzkazuje Jiří Vyvadil

Někdejší senátor za ČSSD Jiří Vyvadil má za to, že ideály listopadu 1989 jsou mrtvé. Vyjma Pražanů p…