Protiuprchlická Alternativa pro Německo podle odhadů uspěla. Získala až 21 procent hlasů

13. 3. 2016 19:25

V Bádensku-Württembersku výrazně uspěli Zelení. Získali přes 32 procent hlasů, takže nelze jasně říci, zda jsou volby jasným referendem o uprchlické krizi. Současně platí, že může slavit protiuprchlická Alternativa pro Německo. V Sasku-Anhaltsku sice zvítězila CDU Angely Merkelové, ale AfD skončila druhá s 21,5 procenty hlasů. Prozatím se jedná o odhady.

Protiuprchlická Alternativa pro Německo podle odhadů uspěla. Získala až 21 procent hlasů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Německo, jak jej možná neznáte

„Křesťanskodemokratická unie (CDU) kancléřky Angely Merkelové podle odhadů televize ZDF ztratila hlasy ve všech třech spolkových zemích, kde se dnes konaly volby. V Sasku-Anhaltsku přesto zvítězila, v Bádensku-Württembersku skončila druhá za Zelenými a v Porýní-Falci za sociální demokracií (SPD). Výrazně uspěla pravicově populistická Alternativa pro Německo (AfD), která získala od 10 do 21,5 procenta. Volby byly považovány za hodnocení politiky Merkelové v uprchlické krizi,“ napsala ČTK.

V Sasku-Anhaltsku získala CDU 30,5 procenta a zvítězila, ale AfD obdržela 21,5 procenta. Třetí je postkomunistická Levice s 16,5 procenty a německá sociální demokracie skončila čtvrtá. Naproti tomu v Porýní-Falci sociální demokraté zvítězili s 37,5 procenty. Druhá CDU má 33 procent. AfD tady získala 10 procent hlasů.

V Bádensku-Württembersku zvítězili Zelení se ziskem 32,5 procenta hlasů. Druhá CDU získala o 5 procent méně. Oproti roku 2011 strana kancléřky Merkelové ztratila 11,5 procenta.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Diskuse obsahuje 73 příspěvků Vstoupit do diskuse Tisknout

Další články z rubriky

Zmrdi, ksindl, postřílet. Svět užasle zírá, jak to český politik rozjel na síti

16:55 Zmrdi, ksindl, postřílet. Svět užasle zírá, jak to český politik rozjel na síti

„Všechny tyhle zmrdy rovnou postřílet!!! Včetně těch ksindlů, co je do Evropy zvou a ničí vše, co by…