Rozbalme to. Jsme jasný hlas ve zmatené době, burcoval Fiala kongres. Musíme prý čelit největšímu ohrožení svobody

16. 1. 2016 11:05

Občanská demokracie je podle předsedy Petra Fialy, který se bude dnes na kongresu ODS v Ostravě ucházet o znovuzvolení, připravena převzít odpovědnost za vedení země. Z unavené strany, která ve volbách 2013 získala pouhých 16 mandátů, se podle něj za dva roky stala odhodlanou, navenek sjednocenou, ekonomicky zdravou a akceschopnou, stejně tak je schopna zlepšit i život v Česku. Fiala to uvedl v úvodním slovu kongresu, na který se sjelo pět stovek delegátů.

Rozbalme to. Jsme jasný hlas ve zmatené době, burcoval Fiala kongres. Musíme prý čelit největšímu ohrožení svobody
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda ODS Petr Fiala

„Chyby neudělal jen ten, kdo nemá žádnou historii a kdo nic nedělal. Máme transparentní účet i transparentní story,“ řekl Fiala s tím, že občanští demokraté překonali v posledních dvou letech nejhorší krizi v bezmála pětadvacetileté historii.

Budoucnost naší země je ohrožena

Uvedl, že budoucnost Česka je ohrožena socialistickými a populistickými recepty současné vlády. Stejně jako host kongresu – šéf TOP 09 Miroslav Kalousek – varoval Fiala před oligarchizací společnosti v souvislosti s vicepremiérem a ministrem financí Andrejem Babišem (ANO), použil přitom termín oligarchická chobotnice.

Kalousek v projevu poděkoval ODS za spolupráci ve Sněmovně a také v hlavním městě, kde podle něj ODS a TOP 09 nepustí k vládě Babišovo hnutí ANO. Ohradil se proti kritice, kterou podle něj častuje TOP 09 první místopředseda ODS Jan Zahradil.

Na kongresu má být zahájena předvolební kampaň

Na kongresu chce dle Fialy ODS pod heslem „Věříme v Českou republiku“ nastartovat kampaň před podzimními krajskými a senátními volbami a i před sněmovními volbami, které se uskuteční příští rok.

Jako host kongresu vystoupil také šéf vládní KDU-ČSL Pavel Bělobrádek. Připomněl, že i KDU-ČSL se znovu postavila na nohy. ODS je podle něj součástí české politické scény.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Havlisté, připravte si kapesníky. Lidé už vaše lži prohlédli. Jste dutí, hlásíte se k tomu, co už dávno odumřelo, vzkazuje Jiří Vyvadil

9:14 Havlisté, připravte si kapesníky. Lidé už vaše lži prohlédli. Jste dutí, hlásíte se k tomu, co už dávno odumřelo, vzkazuje Jiří Vyvadil

Někdejší senátor za ČSSD Jiří Vyvadil má za to, že ideály listopadu 1989 jsou mrtvé. Vyjma Pražanů p…