Ruský voják bojoval na Donbasu, přišel o nohy. Otec: Jsem na něj hrdý. Strýc: Do p*dele s Krymem

08.09.2014 13:52

Smutný příběh teprve jednadvacetiletého ruského vojáka, člena elitní výsadkářské jednotky, který kvůli nasazení do bojů na východní Ukrajině přišel o obě nohy, přináší server Echo24.cz. Podle něj se Nikolaj „Kolja“ Kozlov z ruského Uljanovsku neúčastnil bojů na východě Ukrajiny dobrovolně, ale na základě rozkazu. Představitelé Kremlu přitom tvrdí, že ruští vojáci přítomní na východní Ukrajině tam bojují dobrovolně.

Ruský voják bojoval na Donbasu, přišel o nohy. Otec: Jsem na něj hrdý. Strýc: Do p*dele s Krymem
Foto: Sergei Grits, ČTK/AP
Popisek: Proruští ozbrojenci na východě Ukrajiny

Nikolaj Kozlov sloužil u 31. výsadkové brigády, která je považována za elitní jednotku. Letos v únoru odjel na Krym, kde výsadkářskou uniformu vyměnil za stejnokroj Berkutu, pořádkové jednotky ukrajinské policie.

Poté, co se situace na Moskvou anektovaném Krymu uklidnila, patřil mezi ty, kteří byli odměněni medailí „Za navrácení Krymu“. Jenže později dostal rozkaz přesunout se do ukrajinského Donbasu, kde v bojích utrpěl zranění. Po převozu do nemocnice v Moskvě mu byly amputovány obě nohy.

Celý článek ZDE.

Dokážete si představit, když po sobě vojáci pálí z raketometů?

Vojákův strýc žijící v Moskvě pak na svůj facebookový profil druhého září napsal: „Zavolal mi bratr. Jeho syna přivezli do nemocnice v Moskvě. Bude až do konce života invalidou. S naším Krymem do pr...e!“ Naopak výsadkářův otec reportérům rádia Echo Moskvy řekl, že je na svého syna hrdý. „Byli jste někdy ve válce? Víte, co to znamená? Dokážete si představit, když obě strany po sobě pálí z raketometů?“ uvedl a naznačil, že na rozdíl od svého bratra má k Putinovi kladný vztah: „U nás na Uralu jsme začali žít až za Putina,“ řekl.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: vam

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

18:35 Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

„Pokud ten pán neví, co se stalo 15. března 1939, tak je otázka, jestli je pro výkon funkce preziden…