Sáhněme si do svědomí, vyzval spoluobčany předseda Senátu Štěch v Den české státnosti

28. 9. 2014 17:50

V Den české státnosti se na půdě Senátu udělovaly významným občanům Česka Stříbrné pamětní medaile Senátu. Na úvod ceremoniálu promluvil šéf horní komory Milan Štěch (ČSSD), jenž popsal, v čem mimo jiné tkví bohatství země.

Sáhněme si do svědomí, vyzval spoluobčany předseda Senátu Štěch v Den české státnosti
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda senátu Milan Štěch

„Bohatství každé země není určeno pouze růstem hrubého domácího produktu. Její bohatství tkví také v tom, jak výjimeční lidé v ní žijí a šíří její dobrý obraz v zahraničí,“ pronesl předseda Senátu Štěch. Tito lidé představují prý dobrý vzor především pro mládež, a to vzor trvalejší než řada dnešních pseudopopulárních hvězd. Lidé by se podle Štěcha mohli snažit žít podobně jako oceněné osobnosti a Česko by bylo lepším místem a právě oním příkladem pro mladé. Předseda horní komory Parlamentu ČR vyzval spoluobčany, aby si v tomto směru sáhli do svědomí.

Medaile z rukou předsedy Senátu převzal profesor Emil Paleček, jenž patří mezi nejvýznamnější české vědce. Dále František Vyskočil, přední český neurofyziolog. Mezi oceněnými byli i přední český virolog Dimitrij Slonim nebo neuroložka Miluše Havlová. Ocenění se dočkali i Gabriela Soukalová a Ondřej Moravec, a to nejen za jejich úspěchy na zatím posledních zimních olympijských hrách. Senátní medaili obdržel i pan Libor Pleskot, který spoluorganizoval generální stávku v roce 1989 a po návratu Československa k demokracii se zasloužil o transformaci odborů jako standardního prvku občanské společnosti. To jsou jen některé z osobností, jež ocenil šéf horní komory.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Příšerně vytočený Okamura v TV uzemnil novinářku ze Slovenska. Stálo to za to

13:01 Příšerně vytočený Okamura v TV uzemnil novinářku ze Slovenska. Stálo to za to

Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura na tiskové konferenci v Poslanecké sněmovně …