Se změnou pražské MHD přibude 7 nových zastávek a 16 změní jméno

31.08.2012 11:46

Se změnou MHD, která v Praze nastane od 1. září, vznikne v pražských ulicích sedm nových zastávek a další 16 změní své jméno. V pátek o tom informovalo hlavní město. Rozsáhlá změna pražské MHD se dotkne desítek tramvají a autobusů, metro bude jezdit stejně jako dosud. Změnu v minulých týdnech kritizovaly mnohé městské části, část cestujících i někteří odborníci. Informuje ČTK.

Se změnou pražské MHD přibude 7 nových zastávek a 16 změní jméno
Foto: Hans Štembera
Popisek: Na schodech v metru

Nová tramvajová zastávka společná pro linky 3, 6, 18, 22 a 24 vznikne na Karlově náměstí ve směru k Lazarské ulici. Podle Prahy usnadní stovkám lidí přestupování. "Cestující z I. P. Pavlova třeba do Vodičkovy ulice dnes museli při přestupu na Karlově náměstí podejít celou křižovatku podchodem. Nová zastávka problém odstraní a přestup bude otázkou okamžiku," uvedl v tiskové zprávě magistrát.

Bohemians 1905 budou mít vlastní zastávku

Další tramvajová zastávka nazvaná Korunovační vznikne mezi Letenským náměstím a stadionem Sparty na Letné. Cestující budou moci využít i novou zastávku Milíčov, na kterou bude z Hájů jezdit prodloužená autobusová linka 232.

Celkem 16 zastávek změní svoje jméno, důvodem jsou podle Prahy především požadavky městských částí nebo jiných institucí. Například tramvajová zastávka u vršovického stadionu klubu Bohemians 1905 se místo Oblouková bude nově jmenovat Bohemians. Zastávka Veletržní zase upřesní svůj název na Veletržní palác, nedaleká stanice Výstaviště zase na Výstaviště Holešovice.

Jméno změní také zastávka Na Návrší. Zřejmě kvůli blízkosti k ulici 5. května dostane název Pod Dálnicí. Přemenování čeká také tramvajovou zastávku Sazka arena, ze které se stane Multiaréna Praha.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vfe

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Tlak veřejnosti a médií na obchodní řetězce polevil. A už se to děje zase

20:50 Tlak veřejnosti a médií na obchodní řetězce polevil. A už se to děje zase

Dubnovou inflaci nasměrovalo vzhůru především nečekané zdražení potravin. „Pokud zákazník stále – a …