Semelová: NATO je agresivní vojenský pakt

19.03.2014 9:01

Z PROFILŮ Komunistická poslankyně Marta Semelová, na veřejnosti známá především pro své kontroverzní výroky o předlistopadovém režimu, stále považuje NATO za agresivní vojenský pakt. Uvedla to v odpovědi na čtenářský dotaz na svém profilu na serveru ParlamentníListy.cz.

Semelová: NATO je agresivní vojenský pakt
Foto: Radmila Zemanová-Kopecká
Popisek: Marta Semelová

Anketa

Má být Marta Semelová trestně stíhána za výroky o vině dr. Horákové?

25%
75%
hlasovalo: 16456 lidí

V dalších odpovědích uvedla, že stále více lidí se v ČR propadá do chudoby, odmítla, že by v budoucnu chtěla kandidovat na funkci prezidenta a vyjádřila své názory na to, jaké by měli mít učitelé vzdělání.

„NATO považuji za agresivní vojenský pakt, který má na svědomí rozdmýchávání válečných konfliktů a životy nevinných civilistů,“ uvedla Semelová na otázku čtenáře, který se ptal na její postoj k NATO po patnáctiletém členství naší země v něm.

Jiný čtenář ji pochválil za to, že se nebojí prezentovat své názory na minulou dobu i na současnost. Od poslankyně se dočkal poděkování, nicméně na otázku: „Považujete to, že od Vás dávají vrcholní představitelé strany ruce pryč, za normální a komunisty hodné?“ se odpovědi nedočkal.

Další čtenář si postěžoval na postavení invalidních důchodců, které se prý od roku 1994 stále zhoršuje. Semelová k tomu uvedla, že „mnoho lidí a celých rodin se propadá stále víc do chudoby“. Poukázala též na to, že nezaměstnanost dosahuje rekordní výše a ti, kteří mají to štěstí a mají práci, si většinou také nemohou vyskakovat, neboť víc než dvě třetiny z nich nedosáhne na průměrný plat. Vyjádřila přání, že občané přijdou v tomto roce ke všem volbám a svou nespokojenost s polistopadovým vývojem v naší zemi dají najevo ve volebních místnostech.

Rodilí mluvčí bez pedagogického vzdělání by učit neměli

V souvislosti se současnou diskusí o tom, jaké vzdělání by mít učitelé, se Semelové, jakožto dlouholeté kantorky, jeden čtenář zeptal na její názor.

Poslankyně je přesvědčena, že učitelé by měli mít vysokoškolské, respektive magisterské vzdělání, protože „jde o náročné a zodpovědné povolání“. U učitelů starších 50 let, kteří mají více než dvacetiletou pedagogickou praxi, by ale souhlasila s výjimkou ohledně požadavku na vzdělání.

Naopak je proti tomu, aby na školách mohli vyučovat rodilí mluvčí bez absolvování příslušné školy. „Člověk, který umí nějaký jazyk, ještě nemusí umět cizí jazyk naučit. K tomu potřebuje odpovídající pedagogické vzdělání,“ vysvětlila svůj postoj.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vam

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Jak je to s tou výjimkou?

I kdybysme pro teď měli výjimku z migračního paktu. Na jak dlouho by platila? Jak dlouho předpokládáte, že tu budou uprchlíci z Ukrajiny? Co když se z nich po čase stanou občané ČR? A proč bysme měli mít výjimku zrovna my, když uprchlíci (ne třeba z Ukrajiny) jsou i v jiných státech, ale třeba Ukraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Že ji neměli rádi? Za tím bude něco jiného. Petr Žantovský tuší, co je za koncem ministryně

4:44 Že ji neměli rádi? Za tím bude něco jiného. Petr Žantovský tuší, co je za koncem ministryně

TÝDEN V MÉDIÍCH Za hodně brutální znásilnění vnímání politiky se dá brát vyjádření Heleny Langšádlov…