Senátor Doubrava: Všichni víme, jak kdysi církev k majetkům přišla

11.02.2013 20:12

Senátor za Severočechy.cz Jaroslav Doubrava je jedním z těch, kdo podepsali ústavní stížnost na církevní restituce. Podle něj totiž nejde o vyrovnání se s církvemi, ale megatunel na majetek občanů.

Senátor Doubrava: Všichni víme, jak kdysi církev k majetkům přišla
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Jaroslav Doubrava

„Ústavní stížnost jsem podepsal dokonce několika subjektům podávající jí. Považuji ji za sprosté rozkrádání majetku nás všech. Za něco, co není vyrovnáním se s církvemi, ale megatunel na majetek občanů ‚naší‘ země,“ odpověděl Jaroslav Doubrava na otázku čtenáře ParlamentníchListů.cz.

Sám je totiž pro, aby bylo jasně prokázáno, že církvím majetek patřil. „Ať je církvím vrácen majetek, pokud prokáží, že jim patřil, tak, jako to museli udělat všichni ostatní restituenti. Samozřejmě nám jde o to, aby zákon v této podobě byl zrušen a přijal se spravedlivý. I když co je spravedlivé ve vztahu k církvi. Vždyť víme, jak k majetkům přišla,“ poznamenává senátor.

A ohrazuje se vůči čtenáři, který kritizuje jeho a ostatní členy Parlamentu za to, že nejsou schopni se dohodnout před sestavením zákona. Aroganci prý neprojevuje Senát, ale spíše poslanci. „Ti přijímají zákony bez ohledu na názory opozice, a navíc mají možnost přehlasovat závěry Senátu a do právního systému pouštět taková zvěrstva, jako je právě Zákon o majetkovém vyrovnání s církvemi, reforma důchodového systému, daňové zákony atd. Ta arogance moci jim i brání v jakékoli diskusi a ochotě ke kompromisu,“ vysvětluje Doubrava.

V Senátu je za politické sdružení Severočeši.cz, do roku 2010 byl členem KSČM.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: pan

RNDr. Luděk Niedermayer byl položen dotaz

Euro je cestou k vyšší prosperitě a stabilitě naší ekonomiky

To tvrdíte vy. Pokud ale vím, třeba v Řecku měli Euro a dostali se do velkých finančních problémů, které pak řešili ostatní státy, takže kdyby byla vaše teze správná, jak to že se Řecko dostalo do takových dluhů a hrozil krach jejich ekonomiky?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

O 150 Kč méně. V Polsku. Doufali, že si toho nevšimnete

13:21 O 150 Kč méně. V Polsku. Doufali, že si toho nevšimnete

Že se nakupovat v Polsku už nevyplatí? Možná nesouhlasí Češi, kteří si koupili kilo krůtích prsou v …