Slávek Popelka nakonec podmíněně odsouzený nebude. Prý se dopustil jen přestupku

06.05.2014 14:05

Ačkoli byl Slávek Popelka, který na sebe významně upozornil protivládními aktivitami v Holešovské výzvě, odsouzen v lednu tohoto roku k podmínečnému trestu za to, že měl najíždět na policistu u Úřadu vlády, zdá se, že vše bude nakonec jinak. Na základě odvolání bude jeho čin posuzován jako přestupek.

Slávek Popelka nakonec podmíněně odsouzený nebude. Prý se dopustil jen přestupku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Lídr Holešovské výzvy Slávek Popelka

„Moje právní zástupkyně mně v úterý oznámila, že rozhodnutí soudu bylo překvalifikováno. Vše tedy nakonec bude řešit přestupková komise,"  sdělil ParlamentnímListům.cz Slávek Popelka.

Popelka získal  za svoje konání „odměnu" 8 měsíců podmíněně s odkladem na 18 měsíců. A jak se dalo čekat, vyvolalo to odpor u lidí, kteří Popelku podporují či podporovali v jeho aktivitách. Podle nich bylo totiž zcela nepodstatné, na kolik byl odsouzen, ale to, že byl uznán vinným.

„Necítím se vinen, proto jsem se okamžitě odvolal. Přesto si myslím, že tento rozsudek může urychlit změnu, protože si lidé mohou opět více uvědomit, co se tady děje a že to takto už dál nejde,“ řekl tehdy redakci Popelka.

Bojoval a protestoval proti všem. Odezva však byla minimální

Shrňme, že Slávek Popelka se více jak dva roky snažil vyburcovat národ k odporu proti vládě Petra Nečase a dalším autoritám a změnit poměry v zemi. I když plány byly mnohdy velkolepé, podpora občanů už tak velkolepá nebyla - a tak nakonec Popelkovi zůstaly jen dluhy a nepříjemnosti. Naposledy o sobě dal vědět pokusem o demonstraci proti exekutorům, která se měla konat v masovém měřítku mimo jiné i na pražském Václavském náměstí. Zúčastnilo se jí však pouze několik jedinců.

Nepříjemnosti nastaly po incidentu, který se stal během dubnové demonstrace u Úřadu vlády v roce 2013, kde Popelka svým vozem blokoval dopravu a údajně najel do zasahujícího policisty.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: ahe

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

George Soros. Nové nařčení, které nikdo jen tak nesmete

20:21 George Soros. Nové nařčení, které nikdo jen tak nesmete

Americký prezident Joe Biden se potýká při řešení situace na prestižních univerzitách, obsazených pr…