Smutná Němcová: Ani v nejhorším snu by mě nenapadlo...

08.08.2013 7:30

Dva poslanci ODS, Jan Florián a Tomáš Úlehla, zhatili šance Miroslavy Němcové (ODS) na sestavení vlády v druhém pokusu. Oba jmenovaní, ke kterým se připojila i šéfka LIDEM Karolína Peake, totiž před hlasováním o důvěře Rusnokově vládě opustili sněmovnu, čímž se rozpadla deklarovaná "stojedničková" většina.

Smutná Němcová: Ani v nejhorším snu by mě nenapadlo...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslava Němcová

"Vyloučili jsme je z poslaneckého klubu," řekla v noci ze středy na čtvrtek předsedkyně sněmovny Miroslava Němcová deníku Hospodářské noviny. A oba by měli být dle jejího názoru vyloučeni také ze strany.

Na jednání klubu, které bylo podle političky velice emotivní, prý také poslanci řešili východiska z této neočekávané situace. Nicméně na dalším postupu se neshodli. Není tedy jisté, zda se připojí k návrhu TOP 09 na rozpuštění sněmovny.

Ani v nejhorším snu...

Němcová si rozhodně nepomyslela, že jednotu pravice poruší zrovna "její" poslanci za ODS. "Ne, ani v nejhorším snu," odpovídá na otázku, zda si takový scénář dokázala představit.

"Já prostě žiji v jednoduchém, podle mě správném světě, ve kterém platí: Když mi tito lidé dají podpis, tak nezkoumám, jestli jsou to ti intrikáni, kteří někde brousí nože a statečně pár hodin před hlasováním přijdou. Já budu obhajovat ten prostý svět, kde platí pravidla lidské slušnosti," dodala poslankyně.

Co bude dál s ODS, se uvidí. Předsedkyně sněmovny nehodlá nic komentovat, ani to, zda je ochotná vést občanskou demokracii do předčasných voleb jako lídr. "Vzhledem k tomu, v jak mizerné jsme situaci, si musíme velmi pečlivě rozvážit a určit další postup a nebudeme ho moci říkat předem do médií, protože pak jsme rozebíráni na kousky, někdo pak cukne, protože se bojí a nedává to žádný smysl," uzavřela Němcová rozhovor pro HN.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: adr

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Chalífát, konečné řešení pro Evropany.“ Proč veřejnoprávní TV opět zamlčela? Analytik na nohou

5:00 „Chalífát, konečné řešení pro Evropany.“ Proč veřejnoprávní TV opět zamlčela? Analytik na nohou

TÝDEN V MÉDIÍCH Dokud byl Pavel Tuleja rektorem Slezské univerzity v Opavě, nikoho jeho publikační č…