Stovky lidí podpořily Kliniku. Mezi nimi Láska či Dienstbier s Valachovou ze spolku Idealisté

7. 2. 2016 20:41

Autonomní sociální centrum Klinika, které se včera stalo terčem nenávistných útoků, podpořili dnes také sociální demokraté sdružení ve spolku Idealisté.cz.

Stovky lidí podpořily Kliniku. Mezi nimi Láska či Dienstbier s Valachovou ze spolku Idealisté
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr Jiří Dienstbier

Idealisté jasně odmítají úsilí různých skupin vyhrocovat konflikt násilnou cestou a vyzývají k rychlému nalezení a potrestání pachatelů.

Předseda spolku Radim Hejduk uvedl, že Idealisté dnes na místě podpořili další fungování Kliniky. „Násilné útoky, které mají s největší pravděpodobností na svědomí pravicoví extremisté, jen ukazují na nedostatek argumentů. My musíme násilí odsoudit a odpovědí Kliniky musí být solidarita. Někdo chce své okolí vylepšovat, někdo chce jen bořit. Ale pro boření není v naší společnosti místo,“ řekl Hejduk.

Podpořit Kliniku přišly dnes stovky lidí, mimo jiné i senátor Václav Láska či člen Idealistů a ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier. 

„Zákeřný žhářský útok na Kliniku ukázal, kam vede zloba a nenávist. Takové činy jsou v demokratické společnosti naprosto nepřijatelné. Včera večer šel v televizi Schindlerův seznam a z možných asociací mi ještě teď běhá mráz po zádech,“ dodal ministr.

Jeho slova podpořila i další Idealistka, ministryně školství Kateřina Valachová. „Jak už vyjádřil premiér Bohuslav Sobotka – násilí je v každé demokratické zemi nepřípustné. I já útok na sociální centrum Klinika naprosto odsuzuji. Jako matka dvou dětí si nepřeji, aby vyrůstaly ve společnosti, kde se podobné útoky dějí s tichým souhlasem většiny společnosti. Právě proto oceňuji všechny, kteří útoky a radikalizaci společnosti odsoudili,“ řekla.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A budou z vás cucky lítat? Jaroslav Plesl řekl, které tajemství „starých struktur“ by teď mělo být rozkryto. Jde o hodně, hodně peněz

8:31 A budou z vás cucky lítat? Jaroslav Plesl řekl, které tajemství „starých struktur“ by teď mělo být rozkryto. Jde o hodně, hodně peněz

Šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl se domnívá, že díky sněmovním volbám se definitivně uzavřela éra …