Svátky se blíží, na mnoha místech začínají vánoční trhy

29. 11. 2014 6:05

Atmosféru blížících se Vánoc si budou moci dnes užít lidé na několika místech Prahy. Na Staroměstském náměstí se odpoledne rozzáří vánoční strom. V metropoli i jinde po republice začnou vánoční trhy. Advent začíná v neděli.

Svátky se blíží, na mnoha místech začínají vánoční trhy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Adventní věnec

Na Staroměstském náměstí stojí letos smrk z Nespek na Benešovsku. Rostl 72 let a dřevaři ho pokáceli v neděli. V 17:00 ho rozsvítí herečka Hana Maciuchová, asistovat jí bude režisér Jakub Kohák. Světelná animace potrvá přes dvě minuty, doprovodí ji hudba Antonína Dvořáka. Strom ozáří na 100.000 žárovek a tři stovky blesků.

Pražský magistrát upozorňuje, že na akci bývá každoročně hodně lidí a proto vyzývá k ohleduplnosti a trpělivosti. Z bezpečnostních důvodů nedoporučuje účast rodinám s malými dětmi a kočárky či lidem se zdravotními obtížemi a pohybovými omezeními. Na pořádek bude dohlížet 80 strážníků a 30 policistů, na místě budou záchranáři i hasiči.

Vánoční stromky se rozzáří na mnoha místech

Stánky na vánočních trzích na Staroměstském a Václavském náměstí budou mít otevřeno od 10:00 do 22:00 hodin, ty s občerstvením do půlnoci. Trhy potrvají do začátku ledna. Konají se i na dalších místech Prahy a v mnoha dalších městech.

Vánoční strom se o víkendu rozzáří také na Hradě. O první adventní neděli ho v 16:00 rozsvítí manželka prezidenta Ivana Zemanová. Současně zahájí tradiční sbírku na pomoc dětem z SOS dětských vesniček.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: dkr, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Až zjistíte, kde byl Sobotka, dejte mi vědět! Že byl na víkendovém jednání ČSSD klid, jak se tvrdilo? Máme zcela jiné informace

17:55 Až zjistíte, kde byl Sobotka, dejte mi vědět! Že byl na víkendovém jednání ČSSD klid, jak se tvrdilo? Máme zcela jiné informace

Údajně není pravda, že by sociální demokraté na svém jednání ústředního výkonného výboru v Hradci Kr…