Tejc se bojí, že církve zašantročí majetek do zahraničí, a připravil návrh. A ministr Daniel Herman...

14. 4. 2015 9:01

Ministr kultury a koaliční kolega Jeronýma Tejce Daniel Herman ujišťuje, že Tejc nemá pravdu, když má strach z úniku majetku do ciziny kvůli církevním restitucím. Tejc se obává, že v případě, že by se navrátil majetek neobčanovi České republiky, daný člověk by s ním nenakládal ve prospěch českých občanů.

Tejc se bojí, že církve zašantročí majetek do zahraničí, a připravil návrh. A ministr Daniel Herman...
Foto: hns
Popisek: Daniel Herman v půlnočním rozhovoru

Tejc tak přišel s návrhem, aby byl přidělen cizinci Ministerstvem kultury někdo, kdo by kontroloval jeho nakládání s majetkem. Dle Tejce by občan České republiky tím, že je vázán věrností státu, zamezil vyvádění majetku ven z České republiky.

Ministr kultury Daniel Herman však na svém profilu v Parlamentních listech uvedl, že Jeroným Tejc nemá v tomto pravdu. Podle Hermana to prý dokonce i ví sám Tejc, jen se „populisticky“ snaží oživit téma, které se pomalu stává minulostí. Herman podotkl, že je to bezpochyby i snaha zviditelnit sebe sama.

Celé Hermanovo prohlášení zde

Herman tak ujistil, že se občané nemusí ničeho obávat, jelikož „vše běží podle zákona“. Tejcovy obavy tedy nejsou dle něj na místě. Vyvádění majetku do ciziny je prý ošetřeno „všemi našimi právními předpisy“, a Tejcova plánovaná změna zákona je tak zbytečná.   

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: ste

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

V Americe by jim dali přes hubu, pronesl Zeman před studenty o skupině Ztohoven. A kdo tvrdí, že Praze nehrozí nebezpečí od teroristů, je prý lhář nebo idiot

12:27 V Americe by jim dali přes hubu, pronesl Zeman před studenty o skupině Ztohoven. A kdo tvrdí, že Praze nehrozí nebezpečí od teroristů, je prý lhář nebo idiot

Prezident Miloš Zeman se v rámci druhého dne své pracovní návštěvy Kraje Vysočina setkal s vedením a…