Toto je nejvlivnější žena Česka. Vybral ji uznávaný časopis

05.11.2014 18:15

Největší vliv na dění v Česku má stejně jako loni vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová. Druhá skončila evropská komisařka Věra Jourová následovaná předsedkyní Energetického regulačního úřadu Alenou Vitáskovou, která se tak posunula z loňského druhého místa na třetí. Vyplynulo to z žebříčku nejvlivnějších žen Česka, který sestavil časopis Forbes.

Toto je nejvlivnější žena Česka. Vybral ji uznávaný časopis
Foto: tan
Popisek: Státní zástupkyně Lenka Bradáčová

Časopis do seznamu zahrnul manažerky, majitelky firem, ženy z veřejné správy i neziskového sektoru a z kultury, médií a sportu. Proti loňskému roku z něj ale vypadly cizinky a zůstaly pouze ženy s českým občanstvím. "Chtěli jsme ukázat, co dokážou Češky," sdělil k tomu ČTK šéfredaktor českého Forbesu Petr Šimůnek.

Bradáčová řeší zásadní a mediálně viditelné kauzy

Opakované vítězství Bradáčové vysvětlil tím, že vrchní státní zástupkyně "řeší zásadní a mediálně viditelné kauzy jako korupci a praní špinavých peněz a zároveň rozkrývá propojení byznysu a nejvyšší politiky".

Čtvrté místo žebříčku stejně jako loni obsadila finanční ředitelka PPF Kateřina Jirásková. Pátou nejvlivnější Češkou je ředitelka správy energetické firmy ČEZ Michaela Chaloupková. Šestá je finanční ředitelka Agrofertu Petra Procházková, která si od loňská polepšila o tři místa. Naopak ředitelka společnosti Czech News Center, která vydává mimo jiné deník Blesk, Libuše Šmuclerová se posunula z loňského pátého místa na současné sedmé.

V první desítce je i bývalá ředitelka České Miss Maláčová

Do první desítky, kterou má ČTK k dispozici, se dostala i ředitelka pro dohled a regulaci finančního trhu Mezinárodního měnového fondu Michaela Erbenová, ředitelka Olmy Simona Sokolová a někdejší ředitelka České Miss Michaela Maláčová. Kompletní žebříček nejvlivnějších Češek vyjde ve čtvrtečním vydání Forbesu.

Žebříček nejvlivnějších žen světa sestavuje Forbes od roku 2004, stejná metodologie byla použita také pro Česko. Původní seznam se dvěma stovkami jmen byl rozdělen do pěti kategorií a v každé z nich pak časopis přiděloval body podle různých kritérií. Podle šéfredaktora bylo klíčové, na jaký objem peněz a na kolik lidí mají posuzované ženy vliv. U majitelek a manažerek firem se časopis zajímal o jejich obrat a počet zaměstnanců a zákazníků. Lépe pak podle Šimůnka hodnotil ženy, které se vedle byznysu věnují i charitě.

V USA má Forbes téměř stoletou tradici, v češtině vychází od listopadu 2012 a přináší hlavně zprávy ze světa byznysu a ekonomiky.


 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vam, čtk

Mgr. Ing. Taťána Malá byl položen dotaz

znásilnění

Dobrý den, prý pro novou definici znásilnění hlasovalo 169 poslanců. A co ten zbytek? To byl někdo proti? Zajímalo by mě kdo. A ještě víc by mě zajímalo, jak to bude vypadat v praxi. Jak bude oběť prokazovat, že říkala ne? A zvyšují se s novelou i tresty za znásilnění, protože když občas slyším o ně...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zbláznili se. Ta drzost! Mezi Bartošem a Dostálovou to vřelo

12:50 Zbláznili se. Ta drzost! Mezi Bartošem a Dostálovou to vřelo

Karel Havlíček se kroutil „jako špína nad kanálem“. Šéf Pirátů Ivan Bartoš se v nedělní Partii na CN…