Úder na USA už je nevyhnutelný, hrozí Kim Čong-un po přeletu amerických bombardérů

24. 9. 2017 8:38

Agentura Reuters přinesla informace o tom, že bombardéry amerického letectva B-1B Lancer demonstrativně přeletěly u Korejského poloostrova. Severokorejský komunistický vůdce Kim Čong-un Washingtonu pohrozil, že právě kvůli podobným akcím musejí rakety KDLR mířit na Spojené státy. Raketový útok na USA označil přímo za nevyhnutelný.

Úder na USA už je nevyhnutelný, hrozí Kim Čong-un po přeletu amerických bombardérů
Foto: ABC.news
Popisek: Severokorejský vůdce Kim Čong-un

Americké ministerstvo obrany nařídilo přelet bombardérů v mezinárodním vzdušném prostoru poblíž hranic KLDR. Armáda Spojených států chtěla komunistickému totalitnímu vládci předvést některé své možnosti v případě, že napětí mezi USA a KLDR bude nadále stupňováno. „Jsme připraveni využít celou řadu vojenských možností k obraně Spojených států i našich spojenců,“ zdůraznila v souvislosti s přeletem bombardérů mluvčí Pentagonu Dana White.

Celý článek v angličtině naleznete zde.

 Americký prezident Donald Trump a Kim Čong-un se vzájemně obviňují z bláznovství. Tato obvinění padají poté, co KLDR provedla několik raketových testů, ale také jaderných testů a údajně i jeden test vodíkové bomby. Americké bombardéry také nelétaly u Korejského poloostrova poprvé. Na půdě OSN označil Trump Kim Čong-una za „rakeťáka“ a pohrozil úderem proti KLDR, pokud Spojené státy nebudou mít jinou možnost. Severokorejský komunistický vůdce na to reagoval slovy „Psi štěkají a karavana jede dál“.

Na území došlo také k dalšímu zemětřesení. Je možné, že bylo vyvoláno dalším testem jaderné bomby, ale může jít také o zemětřesení z přirozených příčin. Sousední Čína se přiklání ke druhé možnosti.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sním o zemi, jejíž základ je rodina s dětmi, ne party pěstounů chovající děti jako zvířata. O zemi bez nevládních organizací... Velký povolební sen Martina Kollera

21:40 Sním o zemi, jejíž základ je rodina s dětmi, ne party pěstounů chovající děti jako zvířata. O zemi bez nevládních organizací... Velký povolební sen Martina Kollera

ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA Analytik Martin Koller s odkazem na výsledek voleb a také knihu Andr…