Uprchlíci jsou mladí muži a mají drahé mobily, hlásí Zeman. A toto mu vzkazuje mladý Syřan

12. 2. 2016 12:40

„Před smrtí neutíkají jen chudí,“ říká třicetiletý syrský uprchlík Dani v reakci na časté výtky Evropanů, kteří poukazují na to, že migranti jsou mnohdy oděni do značkových obleků a mají s sebou drahé mobilní telefony. Dani na rozdíl od řady svých krajanů nepokračuje v cestě dál do Evropy a zůstává v Řecku, kde pomáhá s tlumočením. Rozhovor s ním přináší dnešní Blesk.

Uprchlíci jsou mladí muži a mají drahé mobily, hlásí Zeman. A toto mu vzkazuje mladý Syřan
Foto: repro foto Youtube
Popisek: Uprchlíci, ilustrační foto

Dani pochází z hlavního města Sýrie, z Damašku. Nyní zůstává v řeckém ubytovacím zařízení Kara Tepe, kam se vejde až 1250 lidí.

Noviny Daniho upozornily, že český prezident říká, že většina uprchlíků jsou mladí muži s iPhony. A zeptaly se jej, zda je to pravda. „Když vám hrozí smrt, tak je jedno, co máte za telefon. Před smrtí utíkají chudí i bohatí,“ odpověděl Dani.

Některé migranty nutí překupníci nastupovat na lodě i za použití zbraní

Na otázku, kolik zaplatil překupníkům za cestu, uvedl, že někteří lidé platí kolem 1000 dolarů i v zimě a špatném počasí. „A ví se, že překupníci nutí lidi naloďovat se i ve špatném počasí. Míří na ně zbraněmi. Já měl štěstí. Zaplatil jsem 125 dolarů a řekl, že zbytek dostanou později. Pak jsem jim uprchl,“ řekl Dani.

O tom, jaký život čeká uprchlíky v Evropě, zřejmě nemá iluze. „Někteří lidé si myslí, že pojedou do Evropy a bude to jako nebe. Nebude a není. Ale je to lepší, protože tam neexplodují bomby, nestřílejí lidi na ulicích,“ dodal.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Já jsem neřekl, že volby přímo ovlivňují zahraniční agenti,“ bránil se vědec Drahoš posluchači na besedě, který chtěl důkazy

16:20 „Já jsem neřekl, že volby přímo ovlivňují zahraniční agenti,“ bránil se vědec Drahoš posluchači na besedě, který chtěl důkazy

REPORTÁŽ „Nikdy jsem nebyl v KSČ, a proto jsem nezastával do roku 1989 žádné vedoucí funkce na svém …