Uprchlíci jsou mladí muži a mají drahé mobily, hlásí Zeman. A toto mu vzkazuje mladý Syřan

12. 2. 2016 12:40

„Před smrtí neutíkají jen chudí,“ říká třicetiletý syrský uprchlík Dani v reakci na časté výtky Evropanů, kteří poukazují na to, že migranti jsou mnohdy oděni do značkových obleků a mají s sebou drahé mobilní telefony. Dani na rozdíl od řady svých krajanů nepokračuje v cestě dál do Evropy a zůstává v Řecku, kde pomáhá s tlumočením. Rozhovor s ním přináší dnešní Blesk.

Uprchlíci jsou mladí muži a mají drahé mobily, hlásí Zeman. A toto mu vzkazuje mladý Syřan
Foto: repro foto Youtube
Popisek: Uprchlíci, ilustrační foto

Dani pochází z hlavního města Sýrie, z Damašku. Nyní zůstává v řeckém ubytovacím zařízení Kara Tepe, kam se vejde až 1250 lidí.

Noviny Daniho upozornily, že český prezident říká, že většina uprchlíků jsou mladí muži s iPhony. A zeptaly se jej, zda je to pravda. „Když vám hrozí smrt, tak je jedno, co máte za telefon. Před smrtí utíkají chudí i bohatí,“ odpověděl Dani.

Některé migranty nutí překupníci nastupovat na lodě i za použití zbraní

Na otázku, kolik zaplatil překupníkům za cestu, uvedl, že někteří lidé platí kolem 1000 dolarů i v zimě a špatném počasí. „A ví se, že překupníci nutí lidi naloďovat se i ve špatném počasí. Míří na ně zbraněmi. Já měl štěstí. Zaplatil jsem 125 dolarů a řekl, že zbytek dostanou později. Pak jsem jim uprchl,“ řekl Dani.

O tom, jaký život čeká uprchlíky v Evropě, zřejmě nemá iluze. „Někteří lidé si myslí, že pojedou do Evropy a bude to jako nebe. Nebude a není. Ale je to lepší, protože tam neexplodují bomby, nestřílejí lidi na ulicích,“ dodal.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ocenění musí rozdávat vážený prezident, jinak jej znehodnocuje. Dnes je důstojnější to odmítnout. Byli jsme na demonstraci za Hermanova strýce Bradyho, který dorazil osobně

20:49 Ocenění musí rozdávat vážený prezident, jinak jej znehodnocuje. Dnes je důstojnější to odmítnout. Byli jsme na demonstraci za Hermanova strýce Bradyho, který dorazil osobně

REPORTÁŽ „Řeknu vám jednu věc, co mi na vás vadí. To, že nechodíte k volbám. Jde o demokracii,“ vytk…