Útokem v Barceloně to neskončilo. Teroristé s autem řádili i v noci, navíc se k tomu opásali náložemi

18.08.2017 7:12

Po útoku v Barceloně bylo ve Španělsku horko i v noci. Tamní policie zneškodnila pětici, která se v osobním autě v městě Cambrils snažila dostat mezi chodce. Pachatelé zranili šest civilistů a jednoho policistu, než se je bezpečnostním složkám podařilo zneškodnit. Čtyři muži byli zastřeleni na místě, pátý podlehl následně svým zraněním.

Útokem v Barceloně to neskončilo. Teroristé s autem řádili i v noci, navíc se  k tomu opásali náložemi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zbraň, ilustrační foto

Incident následoval po čtvrtečním útoku v Barceloně, při kterém přišlo o život 13 lidí a více než stovka dalších utrpěla zranění. Po útoku byly bezpečnostní síly v celém Španělsku ve střehu a nejspíš díky tomu zarazily hned v zárodku další teroristický útok, který přišel v noci. Tentokrát teroristé  vyrazili do města Cambrils, které leží u moře asi 120 kilometrů jižně od Barcelony.

Svědectví o útoku v Barceloně

„Údajní teroristé jeli v Audi A3 a srazili několik lidí, než narazili na hlídku; a poté začala střelba,“ sdělil podle agentury AFP mluvčí katalánské regionální vlády. Jeden ze zraněných civilistů je v kritickém stavu na jednotce intenzivní péče.

Začala se množit svědectví o tom, co se v letovisku vlastně stalo: „Mezi druhou a půl třetí jsme byli na plážové promenádě. Slyšeli jsme střelbu a mysleli jsme si, že to musí být rakety, ale byly to výstřely,“ sdělil agentuře 20letý zaměstnanec restaurace Markel Artabe.

Skupinu útočníků zastavila až srážka s autem policejní hlídky. Následně museli být přivoláni pyrotechnici, protože pasažéři vozu Audi byli opásaní výbušninami. Pyrotechnici dostali za úkol provést preventivní řízené výbuchy, aby případné trhaviny aktivovali a vyhodili je tak do povětří.

Noční útok v Cambrils:

Ve Španělsku je tradičně, zejména v době prázdnin, i v nočních hodinách v ulicích mnoho lidí, včetně turistů. Právě na to nejspíš pachatelé obou teroristických útoků sázeli.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: čtk

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

George Soros. Nové nařčení, které nikdo jen tak nesmete

20:21 George Soros. Nové nařčení, které nikdo jen tak nesmete

Americký prezident Joe Biden se potýká při řešení situace na prestižních univerzitách, obsazených pr…