V Benešově má stát uprchlické zařízení, město je proti

05.02.2016 13:35

V bývalých Pražských kasárnách v Benešově by mohlo vzniknout ubytovací zařízení pro migranty. Podle starosty Petra Hostka (ČSSD) má o někdejší armádní objekt zájem ministerstvo vnitra. Vedení Benešova s takovým využitím budovy v centru města nesouhlasí a s vnitrem o situaci jedná, řekl dnes Hostek novinářům. Mluvčí ministerstva Martina Němcová ČTK pouze potvrdila, že vnitro o využití kasáren vede s radnicí intenzivní jednání.

V Benešově má stát uprchlické zařízení, město je proti
Foto: wikipedia
Popisek: Benešov

Lidé ve městě už začali podepisovat protestní petici. Hostek by nepokládal za šťastné organizovat "lidová povstání", dokud se jednání s vnitrem neuzavřou. Pokud by ale město neuspělo, neměl by prý problém podílet se třeba na případné blokádě kasáren.

"V nejbližších dnech máme sjednanou schůzku, na které bychom měli přijmout definitivní stanovisko o využití daných prostor. Do té doby nebudeme situaci jakkoliv komentovat," uvedla Němcová. Podle Hostka má být výsledek znám v týdnu po 15. únoru.

Podle usnesení rady města i zastupitelů je umístění migrantů do budovy v centru města nevhodné. V bezprostřední blízkosti je mateřská, základní a střední škola a internát. Objekt by podle Hostka chtělo získat město a vybudovat v něm sociální a startovací bydlení.

V hlavní budově kasáren měla armáda ubytovnu, kterou už nepotřebuje. Úředníci ministerstva vnitra podle Hostka dostali za úkol zmapovat vhodné objekty v republice, které jsou v dobrém stavu a mohli by v nich být cizinci. Jako vhodná se podle něj ukázala zařízení v Králíkách na Orlickoústecku a Benešově. Od možnosti vytvořit azylové centrum v Králíkách už ale vnitro ustoupilo.

Nové vedení Benešova, jež nastoupilo do funkcí před měsícem, se podle Hostka o možném převodu kasáren z obrany na vnitro dozvědělo náhodou. První setkání zástupců města a vnitra se uskutečnilo ještě v prosinci za bývalého vedení. Podle Hostka byli jeho předchůdci málo aktivní a věc zatajili. Bývalý starosta Jaroslav Hlavnička (Volba pro město) se hájí tím, že šlo pouze o informativní schůzku, na níž zástupci radnice takové využití budovy důrazně odmítli. Byli prý požádáni, ať informaci dál nešíří kvůli možné panice. Hlavničkovi prý nepřišlo korektní "vypustit kachnu".

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: spa

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

18:35 Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

„Pokud ten pán neví, co se stalo 15. března 1939, tak je otázka, jestli je pro výkon funkce preziden…