V ČT se střetl Brabec se Zahradníkem a bylo živo: Pokračování svaté války proti myšlence globálního oteplování. Klimatická změna probíhá. Počasí šílí

02.08.2017 22:30

Hosty dnešního pořadu Události, komentáře České televize byli ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) a poslanec Jan Zahradník (ODS). Řeč byla především o financování resortu, ale také o Pařížské klimatické dohodě.

V ČT se střetl Brabec se Zahradníkem a bylo živo: Pokračování svaté války proti myšlence globálního oteplování. Klimatická změna probíhá. Počasí šílí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Richard Brabec v pořadu OVM

„Peníze půjdou především do dvou položek – jedna bude průtočná, půjde především Lesům ČR za takzvané újmy. Lesy hospodaří v nejrůznějších chráněných krajinných územích, v národních parcích, a my jim to kompenzujeme. Ta druhá částka je významnější – ty půjdou do takzvaného programu péče o krajinu. To je program, ze kterého financujeme tisíce akcí po celé republice. Jsou to akce typu kosení vzácných luk, zakládání mokřadů,“ zmínil Brabec k dnešnímu jednání s ministrem financí Ivanem Pilným (ANO) ohledně financování resortu.

Zahradník pak zkritizoval, jakým způsobem Česká republika čerpá z fondů Evropské unie. „Je to hanebné,“ sdělil. Zároveň také uvedl, že již dříve apeloval na navyšování rozpočtu programu péče o krajinu. 

Závěrem se oba muži vyjádřili k tzv. Pařížské klimatické dohodě. „Vystupoval jsem dlouhodobě proti ratifikaci Pařížské dohody. Je patrné, že vláda je připravena ji ratifikovat. Ale je nutné, aby vláda také řekla lidem, co to přinese,“ uvedl Zahradník a zmínil problematiku spalování uhlí.

„To je pokračování svaté války proti myšlence globálního oteplování. Klimatická změna probíhá. To počasí opravdu šílí. Já už jsem stokrát říkal, že my jsme poslední země v EU, která tu Pařížskou dohodu neratifikovala. Česká republika je vázána závazky EU. Pařížská dohoda je jakýsi globální výraz solidarity, kdy svět poprvé historicky se spojil,“ sdělil Brabec s tím, že on sám ale rozhodně není žádným klimatickým alarmistou. „Má to smysl. Pokud se k tomu nepřipojíme, je to výraz určitého sobectví. A rozhodně nebudeme muset přestat spalovat uhlí nebo fosilní paliva. Možná to nastane za 20, 30 let,“ sdělil Brabec.

„Ale to je na dohled,“ kontroval závěrem Zahradník. 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

Mgr. Ing. Taťána Malá byl položen dotaz

znásilnění

Dobrý den, prý pro novou definici znásilnění hlasovalo 169 poslanců. A co ten zbytek? To byl někdo proti? Zajímalo by mě kdo. A ještě víc by mě zajímalo, jak to bude vypadat v praxi. Jak bude oběť prokazovat, že říkala ne? A zvyšují se s novelou i tresty za znásilnění, protože když občas slyším o ně...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Němci – naši nejbližší přátelé.“ Festival v Plzni vzbudil vášně

4:44 „Němci – naši nejbližší přátelé.“ Festival v Plzni vzbudil vášně

Necelý týden před oslavami osvobození se v Plzni uskutečnily česko-německé, respektive bavorské dny …