V čele státu je to samý soudruh, napsal Korecký

27. 6. 2013 15:45

Historie nás dohání. Myslí si to novinář Miroslav Korecký. Ve své glose na serveru Týden.cz poukazuje na to, že máme soudruha prezidenta, soudruha předsedu Senátu a teď i soudruha premiéra. Tři ze čtyř vrcholných funkcí v zemi zastávají bývalí komunisté.

V čele státu je to samý soudruh, napsal Korecký
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman jmenoval Jiřího Rusnoka premiérem

Prezident Miloš Zeman byl členem KSČ jen dva roky na konci 60. let. Naproti tomu předseda Senátu Milan Štěch ve straně strávil 11 let během normalizačního období. Současný premiér Jiří Rusnok byl v témže období dva roky v takzvané rudé přípravce, byl kandidátem na členství. Tento rudý blok podle Koreckého narušuje pouze šéfka sněmovny Miroslava Němcová.

Museli přísahat na stanovy a idey partaje

Novinář připouští, že je rozdíl mezi členstvím v KSČ během reformních let a během období normalizace. „Nicméně ten jako onen museli přísahat na stanovy a základní ideový fundament partaje, které obsahovaly třídní boj, diktaturu proletariátu či proletářský internacionalismus,“ připomíná v glose.

Podobná situace jako dnes nastala v roce 1998. Tehdy se ve vedení státu sešli tito lidé: předseda Senátu a exkomunista Petr Pithart, šéf sněmovny Miloš Zeman a nomenklaturní komunista a úřednický premiér Josef Tošovský. Jediným nekomunistou byl prezident Václav Havel.

Ani 23 let po sametové revoluci tu nemáme důvěryhodné osobnosti

Korecký tvrdí, že je smutné, když 23 let po sametové revoluci mohou do vedení státu nastoupit tři někdejší komunisté. Polistopadová garnitura ani společenské elity nedokázaly vyprodukovat důvěryhodné osobnosti.

Ale národ si svou historii musí odžít. Novinář poukazuje na Německo v 60. letech, kdy se do čela kancléřství dostal bývalý nacionální socialista Kurt Georg Kiesinger.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vfe

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Obrovská arogance a pošlapání rovnosti všech členů EU! Premiér Babiš se u nás ostře pustil do Martina Schulze a dodal něco, z čeho Merkelová nebude mít radost...

13:44 Obrovská arogance a pošlapání rovnosti všech členů EU! Premiér Babiš se u nás ostře pustil do Martina Schulze a dodal něco, z čeho Merkelová nebude mít radost...

Předseda německé SPD Martin Schulz řekl, že chce, aby existovala evropská ústavní smlouva, která vyt…