V dnešním Řecku přežívají zítřejší evropští džihádisté, zaznělo z tamního ministerstva vnitra

11.04.2016 21:28

V řeckém uprchlickém táboře Idomeni narůstá napětí. Běženci se znovu pokusili překročit hranice a vstoupit do Makedonie, ale tamní policie použila slzný plyn a běžencům zabránila v překonání hraničního plotu. Náměstek řeckého ministra vnitra Nikos Toskas podle informací ČTK varoval, že v táborech narůstá napětí a běženci jsou čím dál frustrovanější, což může vést k jejich zítřejší radikalizaci.

V dnešním Řecku přežívají zítřejší evropští džihádisté, zaznělo z tamního ministerstva vnitra
Foto: Redakce
Popisek: Řecká vlajka

„Náměstek řeckého ministra vnitra Nikos Toskas dnes v řecké televizi Skai varoval, že frustrace a hněv migrantů, kteří v Řecku čekají v provizorních uprchlických táborech na jakoukoli možnost vycestovat dál do Evropy, může vést k jejich radikalizaci a k tomu, že se stanou snadnou kořistí náborů islamistů. ‚To, co vidíme dnes, jsou zítřejší džihádisté,‘ řekl. Policie podle něj proto musí postupovat při přesunu běženců a řešení jejich protestů nanejvýš uvážlivě,“ napsala ČTK.

Řecké úřady se sice snaží přesvědčit běžence, aby opustili území v okolí makedonské hranice. V zemi funguje celá řada zařízení pro uprchlíky, jenže běžencům se dál od Makedonie příliš nechce. V Idomeni v tuto chvíli přežívá asi 11 tisíc lidí a okolní úřady varují, že zdejší situace je napjatá na nejvyšší míru.

Makedonská policie konstatovala, že se řečtí strážci hranice nepokoušeli uprchlíkům zabránit v pokusu o překročení hranice. Řecký prezident Prokopis Pavlopulos kontroval, že Makedonci použili proti běžencům nepřijatelné postupy, když vedle slzného plynu použili i gumové projektily. Podle organizace Lékaři bez hranic bylo zraněno na 300 osob.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

18:35 Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

„Pokud ten pán neví, co se stalo 15. března 1939, tak je otázka, jestli je pro výkon funkce preziden…