Varování: Brusel zase připravuje vnucování migrantů. Utajeně. A ještě jedna zpráva o EU...

16.11.2017 14:00

Dalekosáhlé změny unijních pravidel pro žadatele o azyl se nemají dohadovat veřejně na plénu Evropského parlamentu, ale raději za zavřenými dveřmi a jen mezi několika zástupci z unijních institucí. Ve Štrasburku o tom rozhodla většina poslanců tvořená lidovci, socialisty a liberály. A hned na to zareagoval europoslanec Jan Zahradil (ODS).

Varování: Brusel zase připravuje vnucování migrantů. Utajeně. A ještě jedna zpráva o EU...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Zahradil

Pro žadatele o azyl nyní platí povinnost registrovat se v první evropské zemi, do které přijedou. Reforma, kterou navrhují někteří europoslanci, by ale dosavadní tzv. Dublinský systém nahradila trvalým a povinným přerozdělováním, bez jakéhokoli horního limitu.

Anketa

Na kterém trhu může dle vás nejvíce růst český export?

2%
91%
2%
1%
1%
hlasovalo: 7009 lidí

„Již několik let upozorňujeme na to, že Evropská unie nemá a nesmí mít právo nařizovat členským státům, komu na svém území udělí povolení k pobytu,“ oponuje šéf Aliance konzervativců a reformistů v Evropě Jan Zahradil. 

„Aktuální návrh jde ale přesně opačným směrem. Unijní azylová agentura má dostat úkol rozvážet žadatele po evropských státech. Kdo se bude zdráhat, má přijít o evropské fondy. Jde o tak zásadní změny, že jejich projednávání se musí odehrávat veřejně, ne skrytě mezi několika málo lidmi,“ dodal.

Na svém facebookovém profilu pak Zahradil sdílel rovněž zprávu z oběžníku. „Europarlamentní kvestoři nám v něm sdělují, že v budovách EP v Bruselu a Štrasburku už NIKDY nepoteče teplá voda. Zavřeli ji na jaře, protože se v trubkách objevila nebezpečná bakterie Legionella (žije v teplé vodě, vodním aerosolem se dostává do vzduchu a po vdechnutí způsobí pěknou paseku v dýchacích cestách). Po prozkoumání rozvodného systému zjistili, že je ve stavu, kdy z něj tu bakterii neumí s jistotou dostat. Leda by vyměnili ty rozvody komplet. To by ovšem znamenalo ty baráky na pár let zavřít,“ popsal Zahradil s tím, že došlo tedy k zavření teplé vody. 

„Nafurt. Evropské řešení,“ řekl se smíchem.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Berndu Posseltovi za zásluhy o stát... Okamura četl návrhy na vyznamenání a nevěřil

22:28 Berndu Posseltovi za zásluhy o stát... Okamura četl návrhy na vyznamenání a nevěřil

Poslanecká sněmovna nominovala na udělení vyznamenání Za zásluhy ke sblížení Čechů a sudetských Němc…