Ve Sněmovně je třeba více žen, jsou konstruktivnější a zvládají ega. Dnes tam jsou kohoutí zápasy, úroveň čtvrté cenové. Jermanová kázala a Moravec jen zíral

14. 2. 2016 13:23

Znásilnění demokracie. Tak mluví pravice o schůzi Poslanecké sněmovny, kde koalice utnula diskusi a schválila elektronickou evidenci tržeb. Celý spor nyní skončí u Ústavního soudu. Jak se v dolní parlamentní komoře žije, o tom v dnešním pořadu Otázky Václava Moravce na ČT1 mluvily poslankyně Jaroslava Jermanová (ANO) a Miloslava Vostrá (KSČM).

Ve Sněmovně je třeba více žen, jsou konstruktivnější a zvládají ega. Dnes tam jsou kohoutí zápasy, úroveň čtvrté cenové. Jermanová kázala a Moravec jen zíral
Foto: Hans Štembera
Popisek: Moderátor Otázek Václav Moravec

„Eletronická evidence tržeb je technická norma a rozhodně nezavdává opozici takový prostor, aby byly obstrukce, jaké byly. Byli jsme dotlačeni do situace, kdy nám nic jiného nezbylo,“ uvedla k údajnému porušení jednacího řádu Poslanecké sněmovny Jermanová. 

„Vnímám to jako výjimečné opatření. Nemyslím si, že to je pravidlo,“ podotkla dále místopředsedkyně Poslanecké sněmovny za hnutí ANO. „Opozice zneužívá jednací řád pro svou kampaň,“ dodala.

Podle Vostré není jednací řád zneužíván, ale využíván. Ke stížnosti k Ústavnímu soudu se její strana KSČM nehodlá připojovat. „Myslím si, že porušení jednacího řádu není dobrým signálem do společnosti. Opozice využívá toho, co je a měla by ten příslušný prostor dostat,“ podotkla Vostrá. 

Jermanová následně hovořila o nutných změnách jednacího řádu, jejichž návrh má již připraven, a to dle německého modelu. „Nám jde o to, aby ten jednací řád fungoval,“ řekla. Vostrá však pro časté změny jednacího řádu není. „I my než se na něčem domluvíme, je určitý proces,“ sdělila. Podle ní by záleželo na tom, jak zásadní změny v jednacím řádu budou. „Nepovažuji to však za šťastnou volbu,“ řekla.

Podle Jermanové by v případě většího zastoupení žen byla Poslanecká sněmovna konstruktivní. „A nebudou tam probíhat kohoutí zápasy, které se dostávají na úroveň čtvrté cenové skupiny. Ženy jsou konstruktivnější a umí zvládat svá ega,“ podotkla Jermanová. Vostré dle jejích slov nezbývalo než souhlasit. 

Každý se mění, uvedla Jermanová

Jermanová byla následně konfrontována se svým výrokem z října 2013, kdy byla proti registračním pokladnám z důvodu zatížení podnikatelského prostředí. „Neobelhávám nikoho, ale každý se mění, každý názor může dostát změny. Společnost prošla vývojem. Ten člověk, který nemění své názory, je hloupý,“ hájila svůj současný postoj. V její obhajobě se jí zastala i Vostrá, a to z důvodu toho, že registrační pokladny jsou něco jiného než EET. 

„Naším cílem je snižovat daně. Musíme tedy zalátat díry, které ve státní pokladně jsou. Evidence tržeb rozhodně nepostihne ty, kteří daně platí. Myslím si, že systém bude fungovat,“ řekla k tomu Jermanová. Vostrá se jen obává případných výpadků systému.

Řeč byla i o zákonu o veřejných zakázkách. „Budeme se snažit jej přijmout. Ale nevím, jak dopadne jednání s opozicí,“ uvedla k tomu Jermanová. „I u zákonů, u nichž nejsou žádné střety, tak trvá dlouho, než je vláda předřadí,“ sdělila následně Vostrá. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pavel Novotný: Zemanovi jdou z pusy hovna, ať už jde do prdele. Okamuru volí mentálové a mrzáci. Tupá hovada a telata, to jsou voliči Babiše. Ne každý je bystrý jako já

4:41 Pavel Novotný: Zemanovi jdou z pusy hovna, ať už jde do prdele. Okamuru volí mentálové a mrzáci. Tupá hovada a telata, to jsou voliči Babiše. Ne každý je bystrý jako já

Pořádně naloženo dostali od bulvárního novináře, podnikatele a profesionálního hráče pokeru Pavla No…