Viděla jsem žeh. Ministryně Šlechtová dramaticky líčila poslancům, jak kvůli zákonu o pohřebnictví vyrazila "do terénu"

20.01.2017 15:14

Kvůli novému zákonu o pohřebnictví se ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová (ANO) rozhodla vydat i do krematoria. „Viděla jsem žeh,“ řekla pak mimo jiné poslancům. Ti jí pak následně udělali radost tím, že novelu v prvním čtení podpořili. Píše to server iDnes.cz.

Viděla jsem žeh. Ministryně Šlechtová dramaticky líčila poslancům, jak kvůli zákonu o pohřebnictví vyrazila "do terénu"
Foto: MMR
Popisek: Karla Šlechtová

„Objela jsem několik pohřebních služeb, byla jsem v tom procesu od A do Z. Pouštěla jsem rakev s nebožtíkem do spalu, viděla jsem ten žeh,“ uvedla mimo jiné Šlechtová svou zkušenost. Podle svých slov mimo jiné kontrolovala i technologii těch pecí, které v krematoriích jsou. 

Zákon je podle slov Šlechtové, kterou ve středu velmi rozčílilo, když poslanci jednání o zákonu „zatípli“, pod tlakem pohřebních služeb. Ty se jasných pravidel pro nastavení jejich fungování brání. A Šlechtová tak varuje, že všichni bychom mohli skončit v papírových rakvích. Ministryně se do zákona ponořila natolik, že byly doby, kdy měla rakve dokonce v kanceláři. A že je to pro ni důležité téma, dosvědčil i status na jejím facebookovém profilu, kde se po středečním jednání velmi rozlítila.

„Šla jsem do toho, abych vykonávala funkci správně a pro občany, protože jsem jedna z nás, žádný nadčlověk, jak si o sobě myslí někteří politici. A proč? Vždyť je to každému jedno. A nikdo si toho neváží. Jsem veřejný majetek a nemám právo na nic a držet ústa, když si zákonodárci dělají, co chtějí,“ napsala s tím, že celý systém, proti kterému bojuje, je smutný a hnusný. 

Mezi změnami, které se v zákoně objevily, jsou například podmínky, které musí rakev splňovat, či definice trestného činu hanobení lidských pozůstatků.

Původní text ZDE

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Chalífát, konečné řešení pro Evropany.“ Proč veřejnoprávní TV opět zamlčela? Analytik na nohou

5:00 „Chalífát, konečné řešení pro Evropany.“ Proč veřejnoprávní TV opět zamlčela? Analytik na nohou

TÝDEN V MÉDIÍCH Dokud byl Pavel Tuleja rektorem Slezské univerzity v Opavě, nikoho jeho publikační č…