Visegrád získá v boji proti kvótám nového spojence. Ze slov nastávajícího rakouského kancléře v Bruselu omdlévají

17.12.2017 11:59

V Rakousku se uskutečnily volby v polovině října a v relativně krátkém čase – o dva měsíce později – se zformovala koaliční vláda Rakouské lidové strany a Svobodné strany Rakouska. Povede ji teprve jednatřicetiletý Sebastian Kurz. Tento poměrně mladý politik se může stát důležitým spojencem České republiky.

Visegrád získá v boji proti kvótám nového spojence. Ze slov nastávajícího rakouského kancléře v Bruselu omdlévají
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: Sebastian Kurz

Český premiér Andrej Babiš agentuře Reuters prozradil, že v noci ze čtvrtka na pátek vedli lídři EU velmi bouřlivou diskusi o uprchlické krizi, o tom, jak ji řešit. Zatímco státy jako Itálie a Řecko vyžadovaly zavedení povinných kvót na přerozdělování uprchlíků pro všechny státy, státy Visegrádské čtyřky – Česko, Slovensko, Polsko a Maďarsko – systém povinných kvót odmítají jako nefunkční a totálně nevhodný.

Zanedlouho však V4 získá nového spojence – přicházejícího rakouského kancléře Sebastiana Kurze, který u našich jižních sosedů vyhrál volby mimo jiné proto, že se kriticky stavěl k dalšímu přerozdělování uprchlíků. Ještě kritičtější v otázkách migrační krize byli rakouští Svobodní, takže rodící se koalice přijde s takřka absolutní jistotou na pomoc zemím V4.  

„Budeme pracovat na změně chybné politiky EU k uprchlíkům. Kvóty skutečně nefungují,“ prohlásil Kurz po summitu Evropské unie v Bruselu. Jeho slova českým čtenářům přinesl server Reflex.cz.

Celý článek naleznete zde.

Ještě v roce 2015 Rakousko přijalo přes 90 tisíc azylantů, ale od té doby se leccos změnilo. Především se posunuly společenské nálady. Rakušané už nejsou k přijímání nových migrantů svolní tolik, jako byli dřív. Některé spolkové země dokonce snížily sociální dávky, odradily od cesty do země ty migranty, kteří si jdou do EU především pro dávky. V loňském roce Rakousko přijalo 37 tisíc uprchlíků a počet přijatých chce dál snižovat.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

George Soros. Nové nařčení, které nikdo jen tak nesmete

20:21 George Soros. Nové nařčení, které nikdo jen tak nesmete

Americký prezident Joe Biden se potýká při řešení situace na prestižních univerzitách, obsazených pr…