Vláda probere nová místa na ministerstvech a státních úřadech

22.05.2016 11:28

Na ministerstvu zahraničí se nejspíš od 1. června zvýší počet pracovních míst o devět. Noví zaměstnanci budou působit na zastupitelských úřadech v Damašku, Bejrútu a Ankaře, při stálých misích v OSN v New Yorku nebo Radě Evropy ve Štrasburku. Další místa by měla vzniknout v sekci státního tajemníka. Vyplývá to z návrhu, který v pondělí vládě přednese ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD). ČTK jej má k dispozici.

Vláda probere nová místa na ministerstvech a státních úřadech
Foto: Hans Štembera
Popisek: Schůze vlády. Na programu byl mimo jiné fiskální výhled České republiky

„Důvodem této změny je zabezpečení aktuálních úkolů v oblasti zahraniční politiky, personální posílení sekce státního tajemníka a zabezpečení jejího fungování,“ uvádějí podklady pro vládu, které má ČTK k dispozici. Na ambasádách vzniknou nová místa kvůli zvýšeným nárokům na zpravodajskou a analytickou činnost v souvislosti s problematikou migrace a poskytováním humanitární a rozvojové pomoci. Rozpočet zahraničního resortu se kvůli novým pracovním místům zvýší o 1,8 milionu korun, což je předpokládaná částka na jejich platy.

Vnitro vládě také navrhne navýšení objemu prostředků na platy o 113 milionů korun pro Ministerstvo práce a sociálních věcí. Změna souvisí s realizací důležitých projektů EU. S evropskými projekty souvisí i zvýšení peněz na platy o více než 236 milionů korun pro Úřad práce.

Vládní materiál počítá i s dalšími pracovními posilami, které se týkají Úřadu pro mezinárodněprávní ochranu dětí, Ministerstva průmyslu a obchodu, Úřadu pro technickou normalizaci, metrologii a státní zkušebnictví, Ministerstva dopravy, Drážního úřadu, Státní plavební správy, Úřadu pro civilní letectví, Státního fondu dopravní infrastruktury, Ministerstva zemědělství, České plemenářské inspekce, veterinární správy, pozemkového úřadu či potravinářské inspekce.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

18:35 Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

„Pokud ten pán neví, co se stalo 15. března 1939, tak je otázka, jestli je pro výkon funkce preziden…