Vláda vypsala výběrové řízení na "superúředníkova" pomocníka

20.01.2015 17:10

Vláda dnes vyhlásila výběrové řízení na personálního ředitele sekce pro státní službu, který bude hlavním pomocníkem tzv. superúředníka. Vyplývá to z informací, které dnes na webu zveřejnilo Ministerstvo vnitra. Výběrové řízení na tento post se uskuteční podruhé. První pokus z loňského prosince byl neúspěšný. Přihlásil se jen jeden uchazeč, který neuspěl.

Vláda vypsala výběrové řízení na "superúředníkova" pomocníka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jednání vlády právě začalo

Zájemci mají své přihlášky posílat do 28. ledna. Uchazečům by mělo být nejméně 40 let a podle podmínek výběrového řízení musejí mít zkušenosti s vedením úřadu s nejméně čtyřletou praxi. Podmínkou pro přijetí jsou také cizí jazyky, a to angličtina, francouzština či němčina.

Dvakrát muselo být vypsáno i výběrové řízení na náměstka ministra vnitra pro státní službu

Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) nedávno v souvislosti s prvním neúspěšným pokusem výběru takzvaného personalisty či pomocníka náměstka pro státní službu uvedl, že předpokládá, že se nyní přihlásí více uchazečů.

Dvakrát muselo být vypsáno i výběrové řízení na náměstka ministra vnitra pro státní službu. Poprvé nikdo ze tří uchazečů nesplnil podmínky. Do druhého výběrového řízení se přihlásilo 21 lidí, z toho 11 bylo vyřazeno pro nesplnění požadavků a z deseti zbývajících byla vybrána finální trojice.

Vláda by měla příští týden vybírat nejlepšího z trojice, kterou tvoří ředitel kanceláře náměstka ministra vnitra Josef Postránecký, tajemnice třebíčského městského úřadu Simeona Zikmundová a ředitel strukturálních fondů na Ministerstvu průmyslu a obchodu Břetislav Grégr.

Funkce "superúředníka" vzniká podle služebního zákona. Náměstek bude šest let řídit státní správu a vyjednávat v Evropské unii. Jeho prvním úkolem bude spolu s ministry připravit výběrová řízení na státní tajemníky všech ministerstev.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: čtk, mp

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

George Soros. Nové nařčení, které nikdo jen tak nesmete

20:21 George Soros. Nové nařčení, které nikdo jen tak nesmete

Americký prezident Joe Biden se potýká při řešení situace na prestižních univerzitách, obsazených pr…