Vystupujme, jak nastavili Václav Havel a Jiří Dienstbier, řekl Vystrčil před odletem na Tchaj-wan

27.08.2020 13:24

„Česká republika se snaží spolupracovat a bude spolupracovat se všemi demokratickými zeměmi bez ohledu, zda si to někdo jiný přeje nebo nepřeje,“ řekl během brífinku před odletem na Tchaj-wan předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS). Doplnil, že senátní diplomacie „má zájem na tom, aby Česko vystupovalo tak, jak kdysi nastavili Václav Havel a Jiří Dienstbier“. Do asijské země Vystrčila doprovodí devadesátičlenný tým včetně senátorů Pavla Fischera a Jiřího Růžičky (TOP-09 a STAN).

Vystupujme, jak nastavili Václav Havel a Jiří Dienstbier, řekl Vystrčil před odletem na Tchaj-wan
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda Senátu Miloš Vystrčil

Anketa

Je špatně, když se lidé smějí zranění prezidenta Zemana?

95%
5%
hlasovalo: 13771 lidí
Vystrčil jmenoval, že účely cesty na Tchaj-wan jsou tři. Tím prvním má být podpora českých podnikatelů, přičemž s ním do země zavítá hned čtyřicítka. „Cílem cesty je podpořit české podnikatele, aby navázali dobré kontakty a došlo ke zlepšení konkurenceschopnosti české ekonomiky,“ řekl.

Druhým cílem má dle něho být ukázat, že je Česko svobodnou a suverénní zemí. „Naše parlamentní diplomacie je diplomacií, zejména pokud se to týká českého Senátu, která má zájem na tom, aby Česko vystupovalo tak, jak kdysi nastavili Václav Havel a Jiří Dienstbier. To znamená, že hájí svobodu a demokracii a hájí svoji suverenitu,“ pronesl šéf Senátu.

Třetím účelem pak dle Vystrčila je, že se Česká republika „snaží spolupracovat a bude spolupracovat“ se všemi demokratickými zeměmi „bez ohledu, zda si to někdo jiný přeje nebo nepřeje.“

Miloš Vystrčil

  • ODS
  • PROFIL NENÍ POUŽÍVÁN.Případné dotazy na kontakty v Detailech
  • předseda Senátu

Senátní předseda výboru pro zahraniční věci Pavel Fischer vnímá cestu jako „příležitost“. Za důležitý bod vnímá prohloubení spolupráce mezi oběma zeměmi. „Tchaj-wan je u nás šampionem mezi investory, vytvořil doslova na zelené louce 20 tisíc pracovních míst a nás bude zajímat jak v dnešní době poznamenané pandemií si poradil i s bezpečnostními výzvami,“ pronesl Fischer. Dodal, že Tchaj-wanu se podařilo zajistit ochranné prostředky před koronavirem z vlastních zdrojů, a proto by se tedy rád inspiroval.

Cesta se uskuteční od čtvrtka 27. srpna do 5. září.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: rak

PhDr. Lubomír Zaorálek byl položen dotaz

Stejné mzdy za stejnou práci v celé Evropě

Zajímalo by mě, jak toho chcete docílit? A kde by třeba podniky nebo zaměstnavatelé na dorovnání mezd měli brát peníze?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Škraloup s „predátory“ má i Nerudová. A větší, než přiznává

20:41 Škraloup s „predátory“ má i Nerudová. A větší, než přiznává

Když Danuše Nerudová kandidovala na prezidentku, mohl se národ díky zájmu novinářů o minulost uchaze…