Z Ruska: Velký slovní úder elitního politika. A Putinovo převratné rozhodnutí

6. 5. 2014 16:30

Z Ruska přišly dvě zajímavé zprávy. Předseda Státní dumy Ruské federace Sergej Naryškin označil události na Ukrajině za genocidu hned dvou národů, ruského a ukrajinského. A ruský prezident Vladimir Putin podepsal zákon umožňující vznik nezávislého národního platebního systému.

Z Ruska: Velký slovní úder elitního politika. A Putinovo převratné rozhodnutí
Foto: red
Popisek: Rusko

V dnešním projevu na Balkánském fóru v Bělehradě Naryškin dle Hlasu Ruska poznamenal, že před celým světem skrývají již několik měsíců hroznou pravdu o ukrajinských událostech. Podle poslance byla politika kyjevské vlády hned od počátku založena na logice občanské konfrontace.

Naryškin má za to, že Kyjev nechce najít a potrestat viníky všech zločinů, bezostyšně zve cizí žoldáky, organizuje velké trestní operace a také nasazuje těžkou techniku pro potlačení akcí na jihovýchodě země.

Národní platební systém

Ruský prezident Putin také podepsal zákon, který ruský parlament schválil minulý měsíc a který má vytvořit národní platební systém, jenž je odpovědí na sankce proti Rusku uvalené v souvislosti s děním na Ukrajině a anexí Krymu. Několika ruským bankám byly odepřeny služby Visa a MasterCard. To vyvolalo obavy veřejnosti ohledně bezpečnosti finančního systému země.

Rossiya Bank je považována americkým ministerstvem financí za banku, která slouží předním vládním úředníkům Ruska. Opatření postihlo také SMP Bank i Sobinbank a Investkapitalbank a způsobilo pokles důvěry v tyto banky.

Podle odhadů ruské centrální banky budování infrastruktury pro zahájení národního platebního systému může trvat až šest měsíců, ale distribuce karet pro veřejnost může zabrat dva roky. Visa a MasterCard ve světle nové legislativy oznámily, že mají obavy o své podnikání v Rusku.   

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Lukáš Petřík

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sobotka se držel funkce jak jistý materiál košile. Prezident Zeman potvrdil jmenování Babiše premiérem, podpořil Okamuru a „odpuzujícího“ Kalouska vyzval k odstoupení

16:26 Sobotka se držel funkce jak jistý materiál košile. Prezident Zeman potvrdil jmenování Babiše premiérem, podpořil Okamuru a „odpuzujícího“ Kalouska vyzval k odstoupení

Prezident Miloš Zeman se v rozhovoru pro server Blesk.cz v Lánech vyjádřil k výsledkům voleb. Moderá…