Zablokovali facebookové stránky Konvičkovcům. A toto následovalo

23. 1. 2016 18:55

Nedávné zablokování facebookových stránek Islám v ČR nechceme a profilu Martina Konvičky nakonec přineslo opačný než očekávaný účinek. Facebook chtěl tímto krokem zastavit protiimigrantské debaty, místo toho se však antiislámskému bloku hlásí noví členové. Informuje o tom dnešní Mladá fronta Dnes.

Zablokovali facebookové stránky Konvičkovcům. A toto následovalo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Martin Konvička

I když se počty nových zájemců ověřit nedají, protože Blok proti islámu odmítá seznam nových lidí ukázat, sociologové a odborníci na extremismus tvrdí, že je to logická reakce společnosti.

A to jak na dění v Evropě, tak na smazání stránek odpůrců imigrantů. Blok tvrdí, že mu za několik dní přibylo tolik lidí, kolik jich nabral dosud za celý rok.

Odborník na extremismus Miroslav Mareš z brněnské Masarykovy univerzity vysvětluje, že současná situace přiměla k aktivitě řadu lidí, kteří se dosud nevyjadřovali. Podle něj je proto třeba vyhodnocovat rizika a zejména sledovat, zda se nebudou objevovat násilnické projevy a nevytvoří se okolo takových uskupení militantní skupina.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Kajínek pro PL: Lidé se zajímají jen o sebe, mezilidské vztahy jsou dnes horší. Josef Klíma? Víte, je hrozně divný, že...

19:59 VIDEO Kajínek pro PL: Lidé se zajímají jen o sebe, mezilidské vztahy jsou dnes horší. Josef Klíma? Víte, je hrozně divný, že...

HORKÉ TÉMA Hostem Horkého tématu Radima Panenky na serveru ParlamentníListy.cz byl prezidentem omilo…