Zastavili jste sKarty, tak teď zaplaťte tu pokutu, vyzval v ČT Drábek. Dolejše to rozesmálo

14.11.2013 22:58

Česká spořitelna jedná s Ministerstvem práce a sociálních věcí o kompenzacích za zrušení projektu sKaret, celkem žádá po státu 204 milionů korun. Jeho tvůrce, bývalý ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek (TOP 09) v pořadu Události, komentáře na ČT24 prohlásil, že by se poslanci a senátoři, kteří projekt zastavili, měli na kompenzaci sami podílet. Těmito slovy rozesmál dalšího hosta pořadu, místopředsedu KSČM Jiřího Dolejše.

Zastavili jste sKarty, tak teď zaplaťte tu pokutu, vyzval v ČT Drábek. Dolejše to rozesmálo
Foto: Daniela Černá
Popisek: Jaromír Drábek

„Je to nepříjemný důsledek toho, že projekt byl špatný a že ho minulá vláda nezvládla,“ okomentoval Dolejš požadavek České spořitelny. Pokud prý smlouva umožňuje, aby „pomník po Drábkovi“ někdo vykompenzoval, tak prý není zbytí, je však prý povinností ministra práce a sociálních věcí, aby se snažil ztráty minimalizovat.

Drábek uvedl, že stát by se měl k situaci postavit čelem a vyjednávat, jak ji co nejlépe vyřešit. Zároveň podotkl, že smlouva stanovuje smluvní pokuty a závazky pro chvíli, kdy jedna ze smluvních stran smlouvu poruší. A to prý rozhodně nebyl žádný z ministrů, který přišel do čela ministerstva po něm.

„Politickou odpovědnost za nastartování projektu mám já a já se k tomu hlásím, měl ušetřit tři miliardy za dvanáct let a byl ojedinělý, výjimečný a zcela transparentní,“ zdůraznil a Dolejšovu kritiku, že se jednalo o předražený projekt, šmahem odmítl: „To jsou klišé, která vůbec nemají oporu v realitě. Každý má možnost se podívat na web ministerstva a sám se o tom přesvědčit,“ dodal.

Podle Dolejše však celý projekt už od svého počátku obsahoval spoustu chyb, za něž nesou vinu nejen pracovníci ministerstva, ale celá vláda Petra Nečase.

„Bylo by férové, kdyby ti poslanci a senátoři, kteří rozhodli o zrušení sKaret, by se měli podílet na kompenzaci,“ prohlásil Drábek. Tím však rozesmál Dolejše, který tento návrh považuje za absurdní: „To je úžasné, jak se snažíte se schovat za rozhodnutí, které celou tu ostudu konečně ukončilo,“ řekl a zopakoval, že projekt byl předražený. Drábek posléze celou debatu uzavřel s tím, že diskuze sklouzla do emocionální roviny, v níž nemůže být o argumentech ani řeč.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: nem

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

18:35 Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

„Pokud ten pán neví, co se stalo 15. března 1939, tak je otázka, jestli je pro výkon funkce preziden…