Zastřelení Zemana, zabití jeho poradce. Z toho, co napsal Jan Rejžek, na Hradě prasknou počítače

28. 1. 2016 7:36

Podle filmového a hudebního kritika Jana Rejžka překročil prezidentův výrok ohledně premiéra Bohuslava Sobotky a kalašnikovu všechny myslitelné meze. Uvedl to ve svém pravidelném sloupku v Lidových novinách, kde vytáhl z rukávu několik podobných bonmotů na adresu zbytku hradního osazenstva. „Co s tím, když hodlám třeba nedemokraticky zastřelit Zemana kalašnikovem?“ dodal na Twitteru.

Zastřelení Zemana, zabití jeho poradce. Z toho, co napsal Jan Rejžek, na Hradě prasknou počítače
Foto: Martin Kovář
Popisek: Jan Rejžek

Rejžek hovoří o prezidentu Zemanovi jako o „té rozpadlé figuře na Hradě“, který na sebe strhává pozornost podobně jako obecní blb, který se v Kropáčově Vrutici přišourá do místní knajpy na jedno pivo a přitom se stačí pozvracet, pomočit, pokálet a poprat s polovinou hospody, než ho hostinský vykopne ven.

Posledním výrokem prezident dle kritika překročil všechny myslitelné meze a vůbec se prý nejedná o „drobný bonmot“, jak tvrdí „hradní kašpárek“ Jiří Ovčáček. Rejžek poukazuje na „putinovskou“ aktivistku Jelenu Vičanovou, která se prezidentova výroku chytla a na Facebooku deklarovala, že „(…) jestli pan Sobotka nezajistí bezpečnost žen v tomto státě, my si na něho ten kalašnikov klidně vezmeme (…)“.

V souladu s Ovčáčkovou teorií „drobných bonmotů“ přidává Rejžek několik svých, zacílených na hradní osazenstvo. Kancléře Vratislava Mynáře radí za chybějící bezpečnostní prověrku hodit do rybníka v Osvětimanech s nohama zalitýma v betonu. Prezidentova poradce Martina Nejedlého bychom prý mohli sežehnout bazukou a tiskovému mluvčímu Jiřímu Ovčáčkovi narvat do krku všechny výtisky Peroutkovy Přítomnosti, až se zalkne.

Podobným stylem se Rejžek vyjádřil i na Twitteru. „Námět pro Ústavní soud. Co s tím, když hodlám třeba nedemokraticky zastřelit Zemana kalašnikovem? Pardon, to byl drobný bonmot,“ napsal.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: luš

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Urazil novinář Macháček Moniku Pajerovou? Zde je jeho verze, se sprostým pojmenováním to prý bylo jinak

16:32 Urazil novinář Macháček Moniku Pajerovou? Zde je jeho verze, se sprostým pojmenováním to prý bylo jinak

Novinář Jan Macháček, který na sebe nedávno strhl pozornost tím, že na půdě Českého rozhlasu údajně …