Zeman odmítl knihu Šloufa. Ta se ale dočkává dalšího dotisku, odráží třeba pozadí Mynářovy kariéry

12.01.2015 10:22

Pozadí politiky je – jak se potvrdilo i u knihy Miroslava Šloufa – pro čtenáře stále velkým lákadlem. Možná proto, že se ukazuje, jak je aktuální. Šlouf totiž v knize popisuje například situaci, jak se dostal Vratislav Mynář na Hrad... Ukázku proto citují i ParlamentníListy.cz.

Zeman odmítl knihu Šloufa. Ta se ale dočkává dalšího dotisku, odráží třeba pozadí Mynářovy kariéry
Foto: archiv
Popisek: Miroslav Šlouf vydává knihu nejen o Zemanovi


 

Kniha Miroslava Šloufa „Jak se dobývá hrad a jiné taje politiky“ bude mít díky vysoké prodejnosti na pultu od 12. ledna již druhé vydání. Dotýká se různých témat a odkrývá zákulisí nejen volby nynějšího prezidenta Miloše Zemana. Sám pan prezident se ke knize vyjádřil velmi stroze s tím, že jej nezajímá, protože čte jen kvalitní literaturu.

Úryvek z uvedené knihy:

Před prezidentskými volbami jsme takhle jednou seděli spolu na obědě – dobře si na to vzpomínám, protože bylo přesně 17. listopadu – a Miloš se najednou zeptal: „A co chceš dělat ty, Mirku, když uspějeme? Chceš být kancléřem?“ Ani chvíli jsem neváhal s odpovědí: „Díky Miloši, ale kancléřem být rozhodně nechci. Ani žádnou jinou formální pozici nechci. Měl bych radost, kdybys měl zájem o moji práci a já ti mohl sestavit podobnou partu chytrých lidí, jako když jsi byl předsedou vlády. To je všechno. A pokud jde o kancléře, velmi bych ti doporučil Petra Kynštetra, myslím, že lepšího člověka bys na Hradě nikdy nemohl mít.“

Nabídl jsem mu toho nejlepšího z nejlepších. To jsem netušil, že si vybere přesný opak, tedy nejhoršího z nejhorších. Ptal se mě, jak bych si takovou partu představoval, koho bych oslovil. Řekl jsem mu řadu jmen, které znal. Některé měl jako své ministry ve vládě. Dalšími byli například Marian Čalfa nebo Vladimír Železný. Z většiny z těchto jmen pak samozřejmě nic nebylo, protože lidé, kteří si Miloše Zemana zprivatizovali, se báli jako čert kříže schopných lidí, takže je velmi selektovali.

Tito lidé, například Nejedlý a Mynář, přišli ke mně domů. Seděli jsme u stolečku, pojedli a popíjeli, ošívali se, lezlo to z nich jako z chlupaté deky, až po delším čase se rozhoupali a Nejedlý mi povídá: „Podívej, nemohli jsme se s tebou poradit, vůbec nebyl čas. Musel jsem neprodleně jednat a tlačit na spousty kontaktů, protože hrozila úplná katastrofa, protože kancléřem na Hradě strašně chtěl být Hulínský. To by byl megaprůšvih, takže jsem byl nucen to řešit ihned, a proto jsem doporučil tady Vráťu Mynáře.“

Nedalo mi žádnou práci si za pár dnů, či spíše hodin potom zjistit, že od začátku do konce nemluvil pravdu. Byla to úplná blbost, Hulínský na něco takového nikdy ani nepomyslel. Mimo jiné proto, že na tom není nejlépe s cizími jazyky. A má soudnost. Ta však úplně chybí Mynářovi, který neumí pořádně ani česky, natož nějaký cizí jazyk.

Obrátil jsem se na Mynáře a řekl mu: „To musíš vědět ty sám, jestli jsi na to připravený, jestli se na to cítíš. Ne kvůli sobě, ale kvůli Milošovi, protože jestli to nezvládneš, těžce ho poškodíš.“

On mi na to odpověděl: „Mirku, znáš mě řadu let. Vzpomínáš si snad na něco, co bych nezvládl, když už jsem se do toho pustil?“

Na to jsem mu odvětil, že jsem si jistý, že mu určitě nechybí sebevědomí, ale s tím ostatním že bych byl opatrný, protože to se ukáže, až to bude dělat. A byla to pravda, protože svou práci dělá strašně.

 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Alena Hechtová

Ing. Martin Kolovratník byl položen dotaz

Byl byste pro, aby měli cyklisti SPZ?

Cyklisti jsou všude a dost často bohužel nedbají pravidel silničního provozu. Už víckrát se mi ale stalo, že udělali nějaký přestupek a vlastně jim to projde, protože je nemáte jak identifikovat, i když je třeba natočíte nebo je zachytí nějaká kamera. Neměli by mít na kole něco, podle čeho půjdou id...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

18:35 Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

„Pokud ten pán neví, co se stalo 15. března 1939, tak je otázka, jestli je pro výkon funkce preziden…