Zrušte vrchní státní zastupitelství. Není potřeba, navrhuje senátor Antl

16.06.2012 17:24

Předseda Ústavně-právního výboru Senátu podporuje zrušení vrchních státních zastupitelství v Praze a Olomouci. Podle něj by místo nich měl vzniknout speciální tým státních zástupců na potírání korupce. Podporuje tím návrh ministra Jiřího Pospíšila.

Zrušte vrchní státní zastupitelství. Není potřeba, navrhuje senátor Antl
Foto: Redakce
Popisek: Miroslav Antl

„V současné době je „zaparkován“ ve vládě zásadní nový zákon o státním zastupitelství, resp. jeho věcný záměr, který předložil pan ministr spravedlnosti koncem ledna 2012 k připomínkovému řízení,“ vysvětluje v odpovědi na dotaz čtenáře ParlamentníchListů.cz Miroslav Antl.

V zákoně je zakotveno například i zrušení vrchních státních zastupitelství v Praze a Olomouci. „Namísto nich by měl vzniknout speciálním tým státních zástupců, kteří budou zaměřeni na potírání korupce a závažné kriminality. Již diskuze v rámci připomínkového řízení a zejména mimo něj napovídá, že nový modernější a nepochybně velice potřebný zákon to vůbec nebude mít lehké, když proti němu vystupují nejen opoziční poslanci, ale i lidé z politické strany pana ministra,“ lituje však senátor.

On sám je nestraník a byl zvolen za ČSSD, návrh Jiřího Pospíšila však podporuje. Podle něj pomůže v boji proti korupci. „Jsem přesvědčen, že jej potřebují ke své práci nejen státní zástupci (a v návaznosti na ně i policisté, resp. policejní orgány), ale celá naše společnost,“ míní Antl.

„Mně připadají až nesmyslné proklamace o boji proti korupci, když není vyřešena situace na tom „protikorupčně nejdůležitějším“ článku v soustavě orgánů činných v trestním řízení,“ dodává s tím, že pokud vláda zákon odmítne, půjde proti svým předvolebním slibům.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: pan

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

George Soros. Nové nařčení, které nikdo jen tak nesmete

20:21 George Soros. Nové nařčení, které nikdo jen tak nesmete

Americký prezident Joe Biden se potýká při řešení situace na prestižních univerzitách, obsazených pr…