Vláda bezpráví, zkorumpovaná společnost odshora až dolů. Kardinál Vlk hovoří o nejvyšším sobectví

25.06.2016 12:11

Podle kardinála Miloslava Vlka vládne v Česku strašná antihodnota. Tou je podle něj nejvyšší sobectví. Tato antihodnota podle něj byla a je motivem rozkrádání společného majetku republiky. Uvedl to ve své eseji pro server Echo24.cz.

Vláda bezpráví, zkorumpovaná společnost odshora až dolů. Kardinál Vlk hovoří o nejvyšším sobectví
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kardinál Miloslav Vlk

„Mohlo by se zdát, že teoretizuji, ale když zvážíme, kolik jsme za těch 25 let viděli nebo aspoň zahlédli korupce, uplácení, rozkrádání společného majetku, financí z bank, a to zvláště těmi nejvýše postavenými… A pak vysoká amnestie zločinů a co vše se neví. Nyní reorganizace policie a co všechno je asi za ní,“ podotkl Vlk.

Vlk se v této souvislosti ani nediví, že když to soudný člověk pozoruje, rodí se myšlenka na vládu pevné ruky. „Protože nevidí možnost slušného, na hodnotách založeného uspořádání společenských poměrů s touto politickou garniturou, která je infikovaná vládou sobeckého bezpráví jedné strany, jedné skupiny lidí, kteří profitovali z příslušenství k totalitní straně vlády bez hodnot nebo spíše s antihodnotami. Bezradnost perspektivy této ‚demokracie‘, prostě zkorumpovaná společnost odshora až dolů,“ konstatuje.

Původní text ZDE.

Následně se zmiňuje i o církevních restitucích, kdy diskuse o nich ukazují, jak obecně se smýšlí o důležitých demokratických kategoriích, jako jsou právo a spravedlnost. „Této situace lze ve společnosti snadno zneužít, odhlédněme od toho, že jde o církve. To platí nejen o ‚lidu obecném‘, ale i o nejpřednějších politicích, kteří mají většinou korupci pod svou kůží. Přitom se nikdo nestydí takové věci veřejně říkat a zastávat. A společnosti to nevadí?“ ptá se Vlk.

V závěru své úvahy zmínil vliv médií na kultivaci společnosti. „Zvláště v poslední době a snad v současnosti nejsilněji vidíme, že lidé většinou nežijí svým vlastním uvažováním, ale že jsou pod trvalým silným vlivem nejrůznějších médií, která zcela vstupují do jejich života i do jejich nejvnitřnějšího soukromí, poněvadž jim lidé dobrovolně otevírají přístup. Média je s sebou doslova vlečou a vytvářejí tzv. veřejné mínění, to znamená de facto nepozorovaně ‚předpisují‘, co si mají lidé myslet, co je ‚správné‘, ‚pravdivé‘ a ‚moderní‘,“ uzavřel.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

18:35 Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

„Pokud ten pán neví, co se stalo 15. března 1939, tak je otázka, jestli je pro výkon funkce preziden…