Bohdan Babinec: Jsou respirátor a rouška zázračný problém?

15.03.2020 9:56

Jsem svědkem, jak moderátor ČT se ministra zdravotnictví dotěrně ptá na problémy státu se zabezpečením roušek a respirátorů kvůli jejich dvoudennímu nedostatku pro zdravotnictví i běžné obyvatele.

Bohdan Babinec: Jsou respirátor a rouška zázračný problém?
Foto: NÁR.SOC.
Popisek: Bohdan Babinec

Panu moderátorovi bych jako chirurg řekl (pokud to neumí říct ministr sám) že většina lékařů u sebe v ordinaci či na odděleních vždy měla roušky v rezervě nejméně na 2 – 3 měsíce, takže doufám, že u zdravotníků to tak velký problém není.

Pouze bych doporuči1obyvatelům a lékařům v ordinacích, kteří roušky či respirátory nemají v případě pohybu po ulicích či návštěvě obchodu zabalit si obličej šálou nebo látkou v několika vrstvách, která je při dýchání bude chránit před kontaktem vzdušné infekce a po použití šály či látky tuto doma vyprat a horkou žehličkou přežehlit. V ordinacích mohou lékaři improvizovat dle svého uvážení, např. použít třeba ručník, utěrku apod.

Rouška a respirátor nejsou všelékem na koronavir. Důležité je respektovat vydaná nařízení – snažit se dodržovat alespoň dvoumetrovou vzdálenost mezi lidmi, často si mýt ruce atd.

Sami vidíte, jak se podle disciplinovali a uzkázněnosti lidí koronavirus přenáší v jednotlivých státech.

Přestože se premiér snaží sám sebe ukazovat jako spasitel České republiky, ve skutečnosti jsou nejdůležitějšími osobami Profesor Primula a krajští hygienici.

Na každém z nás záleží jak rychle se zbavíme ohrožení koronavirem, jak zodpovědně se budeme chovat k sobě i k okolí.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: PV

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy – díl 354. Karel Kryl – Titulkář

16:40 Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy – díl 354. Karel Kryl – Titulkář

Každý zná Karla Kryla jako písničkáře, ale už méně jako básníka, natož autora drobnějších próz, psan…