Jan Ziegler: Ruské školy nemají kanalizaci a města vodovody, komu se to líbí, není normální

31.08.2017 20:09

Člověk, který velebí poslední tým fotbalové ligy a chválí ho za převedenou hru, je zřejmě narušený. A s obdivem k Rusku, kde tři tisíce škol nemají kanalizaci a ve městech lidé vodovody, je to stejné.

Jan Ziegler: Ruské školy nemají kanalizaci a města vodovody, komu se to líbí, není normální
Foto: Facebook Jana Zieglera
Popisek: Jan Ziegler

Normální je uznávat někoho, kdo něco umí, skvělé vědce, kteří dají lidstvu významný objev, vynikající sportovce, umělce atd. Co je však skvělého na Putinlandu, kde v 21. století v půlmilionovém Tomsku se koná velká sláva kvůli tomu, že do dvou ulic tohoto sibiřského města byl zaveden vodovod s pitnou vodou a obyvatelé už nebudou odkázáni na cisterny, které přijížděly dvakrát týdně? Tamní starosta jásá nad tím, že to lidé nebudou mít k pitné vodě dál než sto metrů a světě div se, časem možná budou mít vodu přímo v bytech, tedy, když si ji samo zavedou. No to je nádhera, v roce 2017 takový úspěch, bouchejme šampáňa, tedy spíše rosijskoje igristoje, střílejme oslavné salvy z děl, jásejme a veselme se.

To, že v Rusku to není nic nenormálního, mohu potvrdit z vlastních zážitků. Když jsme s cestovní kanceláří Kudrna přijeli na předměstí Pskova, kde stál shluk typických ruských dřevěných baráků už notně zchátralých, a sháněli se po pitné vodě pro naši polní kuchyni, tak nám místní ukázali nějakou pumpu, že to je jediný zdroj vody pro všechny ty domy v okolí. Z pumpy vytékala nějaká divně rezavá voda, a tak jsme raději odjeli pryč.

Další zpráva o tom, že tři tisíce ruských škol není napojeno na kanalizaci, už ani nepřekvapuje. Rusko je v mnoha oblastech na úrovni rozvojových zemí. Kremelská říše je vlastně jedna velká Potěmkinova vesnice, na jednu stranu staví okázalé stadiony a pořádá mistrovství světa ve fotbale, na druhé straně mu chátrají školy a lidé ve městech nemají vodovody. Ale co, hlavně Krym naš.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Bohdan Babinec: Není chování mocných světa, Evropské unie, USA a NATO farizejské?

12:16 Bohdan Babinec: Není chování mocných světa, Evropské unie, USA a NATO farizejské?

Jsme svědky brutální války, kterou vede agresivní Putinovo Rusko proti Ukrajině. Tuto agresi odsoudi…