Miroslav Macek: Dojde něco těm dnešním vítačům?

12.12.2018 14:32

Středeční glosy Miroslava Macka

Miroslav Macek: Dojde něco těm dnešním vítačům?
Foto: Archiv PL
Popisek: Miroslav Macek

Nejhroznější na teroristickém činu ve Štrasburku jsou následující věty ze zpráv: „bezpečnostní složky jej vedly jako radikalizovanou osobu představující nebezpečí“, „podezřelý byl v minulosti trestán za delikty v Německu i ve Francii“ či „dnes budou zrušeny veškeré kulturní akce včetně vánočních trhů“ a nejvíce „politici vyjadřují soustrast“.

Typické je také sdělení: předseda Evropského parlamentu Antonio Tajani kolegům sdělil, že budovu mohou opustit pouze na vlastní riziko. Poslanci, kteří chtěli jet do centra města, tak měli učinit výhradně v konvoji jištěném policií. „Je nemožné dostat se do centra bez takového konvoje,“ zdůraznil Tajani. Tajani prostřednictvím Twitteru ovšem veřejnost ujistil, že schůze Evropského parlamentu budou pokračovat a že se parlament nenechá „zastrašit teroristickými nebo kriminálními útoky“.

Přitom byli poslanci několik hodin zavření v budově parlamentu a nikdo z nich nemohl ani dovnitř ani ven.

***

Devětadvacetiletý Chekatt Cherif se narodil už ve Štrasburku a je tedy velmi pravděpodobné, že jeho předky vítali tehdejší příznivci migrace jako kulturní obohacení. Dojde něco těm dnešním vítačům?

***

Čtenář glos J. J. mi napsal:
Veškerá masáž proti brexitu je pouze strach z toho, že se Británie po odchodu z EU bude mít lépe. A to by znamenalo následný odchod dalších zemí a rozpad EU jako takové, což ovšem lidé, přisátí na "evropských" penězích nemohou připustit.

***

Josef Provazník na Twitteru:
Božínku, ta Evropská unie je tak velkorysá. Britové prý mohou stáhnout rozhodnutí o brexitu, dál solit prachy do společného rozpočtu a dál si užívat mudrování Junckera, Mogheriniové a všech těch neomarxistů z EK, EP atd. To je nabídka, která se neodmítá!

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy – 352. díl. Schmeedovy paměti

18:28 Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy – 352. díl. Schmeedovy paměti

Čtenářský zážitek Petra Žantovského z pamětí Woodyho Allena.