Miroslav Macek: Kde jsou ty časy, kdy se v rozhlasu mluvilo spisovně

02.02.2016 15:09

Úterní glosy Miroslava Macka

Miroslav Macek: Kde jsou ty časy, kdy se v rozhlasu mluvilo spisovně
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Macek

Na podporu premiéra Bohuslava Sobotky se na sobotu 6. února chystá demonstrace u Úřadu vlády nazvaná „Sluníčkem a kávou proti xenofobii a kalašnikovu“. Jen aby nepršelo…

***

„Dvě odstavené nákladní auta…“ slyším ráno z rozhlasového přijímače naladěného na Radiožurnál. Kde jsou ty časy, kdy se v rozhlasu mluvilo spisovně…

***

Další „skvělý“ rozhovor na Radiožurnálu o nedostatečné finanční gramotnosti dlužníků - jako příklad uvedena zadlužená žena,která bydlí v asylovém domě se svými osmi dětmi…

***

Jeden migrant stojí německý stát 35.000 eur ročně. Z toho dostane sám uprchlík jen minimum. Většina peněz skončí v kapsách „dobročinných“ organizací a firem, které se pohybují v této oblasti. Je to obrovský byznys.
Dodávám:
Už chápete, o co jde našim „vítačům“ imigrantů?

***

Přítel Z. Š. mi napsal:
Nepotřebujeme žádné evropské řecké krize, ani nucenou pomoc kdekomu, abychom platili jak mourovatí snad již za vše. Po všeobecném nuceném zpoplatnění energie za solární zdroje se chystá i nucená platba za elektřinu, ne co jsme odebrali, ale za to, jak silný jistič doma máme (a nelze to obejít montáží slabšího jističe, zdražení o desítky, ba stovky procent bude i tak). To ovšem není vše. Po umožnění práva úřadům vlézt nám do baráku a čuchat čím topíme, vstupuje letos v platnost další povinnost – revize kotlů na tuhá paliva. Cena od 500 do 1500 Kč. Princip je stejný jako u daní. Protože stát není schopen chytit za ruku neplatiče, podvodníky či škůdce, postihne plošně všechny a ještě na tom vydělá. Fascinuje mne jak pod praporem centrálního „konání dobra“ státem ihned tiše následuje zpoplatnění. Vždy si vzpomenu na kázání Jana Husa v Kapli betlémské, kde tepal nekonečné zkažení církve: „... chceš se oženit? Zaplať! Chceš pokřtít dítě? Zaplať! Chceš pochovat matku? Zaplať! Chceš odpustit hříchy? Zaplať a bude ti odpuštěno...“
Pořád čekám, kdy to přeteče, kdy se to začne bouřit a ministři začnou padat z oken na halapartny a ono nic. Dříví se na občanstvu dá štípat. Takhle se nám ten náš moudrý přátelský a pečovatelský stát setsakra prodraží a peníze nebudou jedinou cenou.

***

Čtenář glos K. P. mi napsal:
V kauze Candigliota vers. policejní orgán mě nezarazilo ani to, že se paní Candigliota soudila o prokázání totožnosti. Zásadní však je, jaké použila pro to odůvodnění. Prý podle jejího zjevu, mluvy a chování nebylo důvodu, aby si policejní orgán myslel, že je migrantka. Vůbec nerozumím, jak právnička Ligy lidských práv může použít tak xenofobní argumentaci. Jako by si všichni lidé nebyli rovni a zejména se zřetelem na výše uvedené se mezi nimi nesměly dělat žádné rozdíly.
Je vidět, že pravidla, kterými nás tito lidsko - právní aktivisté zahrnují, platí jen pro nás. Nikdy ne pro ně samotné, protože podle jejich zjevu, mluvy a chování je vidět, že jsou nad těmito pravidly.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Ing. Taťána Malá byl položen dotaz

znásilnění

Dobrý den, prý pro novou definici znásilnění hlasovalo 169 poslanců. A co ten zbytek? To byl někdo proti? Zajímalo by mě kdo. A ještě víc by mě zajímalo, jak to bude vypadat v praxi. Jak bude oběť prokazovat, že říkala ne? A zvyšují se s novelou i tresty za znásilnění, protože když občas slyším o ně...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Štefec (Trikolora): Tak kdo tady vlastně vede válku?

20:57 Štefec (Trikolora): Tak kdo tady vlastně vede válku?

Vyjádření experta Trikolory k útokům na kritiky války.