Miroslav Macek: Možná by se Kubáncům mělo připomenout naše přísloví „Kde blb, tam nebezpečno“

16.01.2017 19:20

Pondělní glosy Miroslava Macka

Miroslav Macek: Možná by se Kubáncům mělo připomenout naše přísloví „Kde blb, tam nebezpečno“
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Macek

Z „Otevřeného dopisu členům Rady pro rozhlasové a televizní vysílání“ dvou zástupců šéfredaktora zpravodajství ČT M. Kubala a F. Lutonského mne nejvíce zaujala jedna z jejich otázek: Na základě čeho označujete velvyslance USA A. Shapira za transparentního příznivce Hillary Clintonové a neberete jej jako nejvyššího reprezentanta USA v ČR?

Na tu totiž existuje neuvěřitelně „komplikovaná“ odpověď: Protože je transparentní příznivec Hillary Clintonové.

Ale chápu, že taková odpověď je nedostatečná, neboť není podložená statisícovou analýzou od kamarádů.

Dosluhující americký prezident Barack Obama s okamžitou platností zrušil zvláštní imigrační režim, který umožňoval kubánským emigrantům získat trvalý pobyt ve Spojených státech, pokud se dostali až na jejich území. Kuba, která s touto praxí nesouhlasila, Obamovo rozhodnutí přivítala s tím, že bude navracené migranty přijímat zpět.

Možná by se těm Kubáncům mělo připomenout naše přísloví „Kde blb, tam nebezpečno“. A všimli jste si, jaký povyk spustili Schwarzenberg, Kocáb, Šiklová, Halík a další? Ale možná se domnívají, že nemají z Kuby co utíkat, neboť tamní režim je ten správný socialismus s lidskou tváří…

Bývalý hejtman Olomouckého kraje za ČSSD Jiří Rozbořil sice po volbách ve funkci skončil, na kraji však působí dál. Úřad jeho nástupce Oto Košty z ANO si ho najal na předání agendy. K zákonem danému „odchodnému“ tak nyní Rozbořil navíc na čtvrt roku dostává dalších 45 tisíc měsíčně.

Konečně solidní návod pro pokladní v Kauflandu a všechny ostatní zaměstnance, když budou propuštěni! Docela sviňárna, jinak! Zajímalo by mne, co na to říká Babiš, když tvrdí, že jeho ANO vede stát jako firmu: také to ve svých firmách praktikuje?

Ekonom Pavel Kysilka v Echo24.cz

Takže se dá říct, že služební zákon z roku 2014 dnes podráží nohy českému exportu?

Ano. V některých zemích tento služební zákon může celkově působit pozitivně, napadá mě třeba Kanada. U nás, při našem mentálním naladění, převažují negativa. A je to škoda. Lidi, které česká státní správa a samospráva zaměstnávají, jsou vesměs kvalifikovaní. Umějí ráno vstát, vyčistit si zuby, pozdravit, pustit počítač a něco na něm udělat, jsou použitelní. A tyhle použitelné lidi stát nabírá nikoliv proto, aby něco pozitivního vytvořili, ale aby naplnili nové agendy úřadů. A co to jsou ty nové agendy? Regulace, dirigismus, kontrolorství, které doslova dusí podnikání, ale pozor, například i neziskovou sféru. Tady je působení české vlády na ekonomiku hrozně negativní.

Jaké regulace a dirigismus máte na mysli konkrétně?

Zajděte se zeptat do kterékoliv malé, střední nebo velké firmy, kolik mají za rok návštěv kontrolorů, kolik jim regulace berou času a jaké často úplně nesmyslné předpisy musejí dodržovat, aby neztratily licenci, živnostenské listy. Pracovní zákonodárství se šíleně zesložiťuje.

A to se zhoršilo za této vlády?

Zhoršuje se to plynule od roku 1996, 97. A zhruba od roku 2010 to roste exponenciálně, doposud.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Bohdan Babinec: Není chování mocných světa, Evropské unie, USA a NATO farizejské?

12:16 Bohdan Babinec: Není chování mocných světa, Evropské unie, USA a NATO farizejské?

Jsme svědky brutální války, kterou vede agresivní Putinovo Rusko proti Ukrajině. Tuto agresi odsoudi…