Petr Hampl: Národní fronta proti Protinárodní frontě

17.10.2020 15:49

540 nebezpečných slov o minulých i budoucích volbách

Petr Hampl: Národní fronta proti Protinárodní frontě
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Petr Hampl

Od krajských voleb ještě neuplynulo ani 48 hodin, a už se republice rýsovaly nové koalice. A vzadu za tím vykukuje, jak by ta jednání mohla vypadat po příštích parlamentních volbách. Je možné, a dost pravděpodobné, že proti sobě stanou nová Národní fronta (ANO, SPD, KSČM) a staronová Protinárodní fronta (Piráti, Demoblok).

Situace zvláštní tím, že Andrej Babiše rozhodně není žádný národovec. Až dojemně se snaží vyhovět všem požadavkům globalistů (stačí připomenout pokusy v tichosti protlačit Istanbulskou úmluvu či podporu sorosovských neziskovek), přesto jej okolnosti mohou dotlačit na druhou stranu. Je totiž jasné, že s koaličním partnerem SPD by se choval úplně jinak než s koaličním partnerem ČSSD. Samozřejmě, v ideálním světě s centrálním řízením by stačil jeden telefonát z Landmanschaftu Petru Fialovi, druhý telefonát z Bruselu Ivanu Bartošovi, a koalice by byla upečená. Následovalo by každodenní zatýkání lidí nesouhlasících s režimem, čistky na pracovištích, a samozřejmě migrační kvóty. Není důvod nevěřit, že Ivan Bartoš nebo Petr Fiala by se podřídili okamžitě. Jenže ve skutečném života musí slabí vůdcové stran brát ohled anonymní masu stranických funkcionářů a byrokratů. A ti investovali příliš osobního kapitálu do boje proti Babišovi. A co hůře, hladově se třesou na peníze, které si teď berou Babišovi lidé. Kompromis by se vyjednával velmi obtížně.

Počítejme tedy spíš s tím, že proti sobě budou stát dva bloky. Volební výsledek bude těsný. A dost možná, že vláda jedné nebo druhé strany bude založena na jednom či dvou přeběhlících.

Anketa

Obáváte se dalšího vývoje situace kolem nemoci COVID-19? (Ptáme se od 15.10.2020)

74%
26%
hlasovalo: 21991 lidí

Co z toho vyplývá? Například nutnost činit velmi nepříjemná rozhodnutí. Třeba tiše podporovat či dokonce volit komunisty, aby těsně přelezli pětiprocentní hranici. A na druhé straně odepřít podporu Trikoloře – neúspěšné, leč pořád sympatické straně, jejíž tři procenta mohou hrát rozhodující roli.

Za druhé můžeme čekat další obří demonstrace, kterými bude Protinárodní fronta mobilizovat své příznivce.

V rozporu s tím, co dnes zaznívá v médiích, nebude proti Andreji Babišovi hrát ekonomika. Pokud se bude lidem dařit hůř, voliči se přikloní spíše k těm stranám, jejichž sociální politika je štědřejší. Tedy body pro Národní frontu.

A pak je tu ještě něco, co může zamíchat kartami. Covid. Jedna možnost je, že bude pokračovat současná situace. Malátný stav ekonomiky i společnosti. Střídání karantén, rozvolňování, pokusů o promoření… tím bude souviset strach, otrávenost, rezignace a nízká účast ve volbách – body pro Protinárodní frontu.

Nebo dojde na ráznější opatření, a pokud se změní i lidské chování (což nemusí souviset!), budou se lidé cítit bezpečněji, většina omezení budou odbourána, a můžeme očekávat vyšší účast – body pro Národní frontu.

Andrej Babiš ani jeho příští potenciální partneři si to zatím ještě neuvědomují, ale protistrana nejspíš ano. Odtud podpora demonstrací proti opatřením a poskytování širokého prostoru „autoritám“ typu Šmuclera, Žaloudíka a Zimy. Z hledisku demobloku a Pirátů je totiž situace tím výhodnější, čím více opatření je vyhlášeno (nepopulární vláda) a čím méně je lidé dodržují (nízká účast). Klíčová otázka zní, jestli bude Babiš schopen si to uvědomit a jestli bude mít odvahu reagovat.

V každém případě se jedná o nejvýznamnější volby za poslední roky. Pirátsko-demobloková vláda by mohla plynule navázat na Sobotku a dokončit všechno, co jeho vláda nestihla. Včetně přijetí migračních kvót a tvrdého úderu proti tradiční rodině. Ono to všechno se to děje už teď – pomalu, nenápadně a po malých částech. Vláda Protinárodní fronty by to rozběhla naplno. Okamžitě, rychle, bez nutnosti brát na kohokoliv ohled.

O nic menšího se dnes nehraje.

(zdroj: petrhampl.com)

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Bohdan Babinec: Není chování mocných světa, Evropské unie, USA a NATO farizejské?

12:16 Bohdan Babinec: Není chování mocných světa, Evropské unie, USA a NATO farizejské?

Jsme svědky brutální války, kterou vede agresivní Putinovo Rusko proti Ukrajině. Tuto agresi odsoudi…