Petr Hampl: Přísahám, že jsem nežádal o peníze pro sebe. Pracovat osmnáct měsíců zadarmo?

26.04.2016 16:20

Komentář sociologa a člena vedení Bloku proti islámu Petra Hampla.

Petr Hampl: Přísahám, že jsem nežádal o peníze pro sebe. Pracovat osmnáct měsíců zadarmo?
Foto: Ivan Dostál
Popisek: PhDr. Petr Hampl na besedě ve Valašském Meziříčí

Základní fakta ohledně voleb.

1) výsledek 5 - 7% nemá žádný praktický význam. V takovém případě bychom si rozdělili poslanecké platy, asistentské platy, poslanecké náhrady atd., ale neprosadili bychom vůbec nic.
2) praktický význam má až výsledek 15 - 20%
3) pokud chcete dosáhnout 15 - 20% a nemáte stovky milionů na televizní megakampaně, potřebujete tisíce dobrovolníků v ulicích.
4) ty dobrovolníky musí někdo organizovat. Požadavek na jednoho člověka na plný úvazek v každém kraji a tři lidi na centrále (na plný úvazek) není nadsazený. Je to požadavek minimální.
5) není možné, aby někdo pracoval pro kampaň na plný úvazek po dobu 18 měsíců úplně zadarmo. Ti lidé se mohou hodně uskromnit, ale potřebují mít aspoň na složenky a základní potraviny. 
6) požadavek poslanců Úsvitu, aby ti lidé pracovali úplně zadarmo a ze svého hradili náklady, je nereálný. 
7) pokud ale někdo tvrdí, že ty lidi nepotřebujeme naprosto nutně, tak tím vyjadřuje, že mu jde jen o těch 5 - 7% (že tedy ve skutečnosti nechce nic prosadit, jde mu jen o poslanecké výhody)
8) jednoduchá kalkulace ukazuje, že osobní náklady 15 skromných lidí po dobu od nynějška do parlamentních voleb, dělají 6 milionů korun. Je to 10% rozpočtu kampaně, tedy žádná smrtící částka. 
9) pronájem sálů, kterými se poslanci tolik operují, nepřekročí v součtu jeden milion korun. I s nesmyslným tiskem novin jsme pořád pod 10 miliony. Kde je zbývajících 50 milionů? Upozorňoval jsem partnery z Úsvitu, že se dost možná krade a aby si to kontrolovali. Ale ignorovali to. 
10) přísahám, že jsem nežádal o žádné peníze pro sebe - kromě možnosti, že bych byl jedním z těch 15 lidí placených na úrovni poslaneckého asistenta.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Bohdan Babinec: Není chování mocných světa, Evropské unie, USA a NATO farizejské?

12:16 Bohdan Babinec: Není chování mocných světa, Evropské unie, USA a NATO farizejské?

Jsme svědky brutální války, kterou vede agresivní Putinovo Rusko proti Ukrajině. Tuto agresi odsoudi…