Václav Kovalčík: Rychlé, plánované a úmyslné promoření lidské populace koronavirem mi připadá neetické

06.04.2020 22:02

Rychlé, plánované a úmyslné promoření lidské populace koronavirem mi připadá neetické, i když se tomu "postupně" děje v souvislosti se šířením pandemie. Je to "nová nemoc," možná staronová, kdoví. O jejím původu si myslím své. Bohužel by se našla individua, která by to ihned považovala za dezinformaci!

Václav Kovalčík: Rychlé, plánované a úmyslné promoření lidské populace koronavirem mi připadá neetické
Foto: hns
Popisek: Koronavirus v České republice, ilustrační koláž

Oslabení koronaviru připomíná známou technologii výroby hadích protijedů, jež se aplikují v případě uštknutí člověka jedovatými organismy. Právě koronavirus můžeme pokládat modelově za něco nepříjemného pro lidský organismus v uvedeném smyslu.

Zajímavé by bylo ovšem vědět, jak na něj reagují hadi, či netopýři v asijských zemích, jaká je jejich životaschopnost, či úmrtnost? Jak se koronavirus chová např. vůči hadímu jedu?

Máme se tedy v budoucnu bát nových, či staronových pandemií? A co dosud existující léky, možnosti vědy, mnohé cesty k vyléčení lidí? Bohužel současná věda jakoby schválně vyhání konkurenční cesty k vyléčení - zejména ty "nepohodlné" z východu. Pak je tu ekonomické hledisko, a tím jsou "prokleté" peníze, které vládnou světem na úkor morálky a etiky!

Než plánovat rychlé promoření lidské populace koronavirem, tak především využijme dosud známé zkušenosti v lékařské vědě, která si poradila s dalšími závažnějšími chorobami. Bohužel jsou ekonomiky států na Zemi nastaveny, že musí být automaticky co největší ekonomický růst za každou cenu.

A tak hledejme cestu transformace a sebereflexe - tj. změna ekonomických a politických systémů dle moderních vyspělých mimozemských technologií v  souladu s přírodou a životním prostředím. Jistě pomůže lidské civilizaci i odkrytí zakázaných starodávných archivů.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: PV

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy – 352. díl. Schmeedovy paměti

18:28 Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy – 352. díl. Schmeedovy paměti

Čtenářský zážitek Petra Žantovského z pamětí Woodyho Allena.