Dienstbier: Být poctivým úředníkem se nevyplácí ani na Schwarzenbergově MZV

16.08.2012 7:37

Korupční skandály současné vlády rostou jako houby po dešti. Po předražených zakázkách na ministerstvu obrany a dopravy se nyní vynořila kauza nová, tentokrát na ministerstvu zahraničí.

Dienstbier: Být poctivým úředníkem se nevyplácí ani na Schwarzenbergově MZV
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor za ČSSD Jiří Dienstbier

Mladá fronta dnes přišla se závažným odhalením, že na ministerstvu zahraničí pod Karlem Schwarzebergem docházelo k velkému předražování IT zakázek. Jakub Klouzal, jeden z úředníků ministerstva, na celou skutečnost upozornil ministra a dodal mu silné důkazy o všech pochybných kauzách. Výsledek? Policie vyšetřování zastavila, poctivý úředník byl donucen z ministerstva odejít a Schwarzenberg neudělal nic na jeho obranu. Obzvláště poslední skutečnost je pro mne naprosto nepřijatelná. Každý, kdo upozorní na možné nekalé jednání svých kolegů, prokazuje nebývalou odvahu a smysl pro poctivost a je povinností jeho nadřízeného se za něj postavit. Bez toho se napříště nikdo neozve a zkorumpovaní úředníci, kteří okrádají stát a jeho obyvatele, budou mít příslovečný klid na práci. Rezignovaný postoj ministra a předsedy koaliční strany Schwarzenberga, podle něhož „v tomto systému skutečně něco nefunguje,“ ale nejde udělat nic jiného, než podat podnět policii, považuji za nepřijatelný. Každý slušný politik by měl minimálně odvážnému úředníkovi vyjádřit podporu a ne ho takto hodit přes palubu. Politik v tak vysoké vládní pozici má navíc povinnost nefunkční systém měnit a ne trpně „přijmout za svůj“.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: cssd.cz

Ing. Jana Bačíková, MBA byl položen dotaz

Jak dlouho myslíte, že vaše důchodová reforma vydrží?

Dobrý den, zajímalo by mě, k čemu je dobrá důchodová reforma, na které nepanuje mezi vládou a opozicí shoda? Protože co když se nějaká schválí a jiná (další) vláda, ji zase zruší? Myslíte, že to prospěje něčemu pozitivnímu? Proč je takový problém se dohodnout? Vy jste sice opozici k jednání přizvali...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Semelová (KSČM): Útok na povinnou školní docházku

6:03 Semelová (KSČM): Útok na povinnou školní docházku

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k návrhu Josefa Středuly na zkrácení povinné školní d…