Hejtman Bubeníček: Žádáme europoslance a poslance o podporu v rámci ROP SZ

22.04.2013 13:22

S žádostí o podporu při řešení patové situace v Regionálním operačním programu Severozápad (ROP SZ) se Ústecký kraj obrátil na europoslance a poslance Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Například europoslanec Richard Falbr interpeluje Evropskou komisi s dotazem, jak konkrétně bude Evropská komise postupovat, aby vinou nečinnosti Ministerstva financí ČR nedošlo k předčasnému ukončení programu ROP Severozápad, nebo zda je Komise informovaná o značných finančních ztrátách, které vznikají žadatelům, vzhledem k neochotě ministerstva jednat o finanční opravě a obnovení plateb v ROP SZ.

Hejtman Bubeníček: Žádáme europoslance a poslance o podporu v rámci ROP SZ
Foto: Redakce
Popisek: hejtman Bubeníček (KSČM)

 

„Současný stav, kdy nejsou propláceny dotace na realizované projekty v našem kraji, má mimořádně negativní vliv na příjemce, zejména obce, města a podnikatele, kteří se ničeho nedopustili. Relevantní informace o skutečných aktivitách České republiky vedoucí k minimalizaci ztráty Regionálního operačního programu Severozápad mohou významně napomoci k dohodě mezi Ústeckým a Karlovarským krajem a ministerstvy pro místní rozvoj a financí o úhradě finanční opravy a obnově programu. Je to v zájmu příjemců, krajů i celé České republiky,“ uvedl Oldřich Bubeníček, hejtman Ústeckého kraje.

Jak ve svém stanovisku pro Evropskou komisi upozorňuje Richard Falbr, Ministerstvo financí ČR má možnost prokázat, že skutečný rozsah nesrovnalostí v ROP Severozápad je menší, než jej vyhodnotila Komise a zajistit tak pokračování programu. Bohužel, ze strany Ministerstva financí ČR není vidět sebemenší snahu o nápravu situace, na jejímž zavinění má podstatný podíl.

Žadatelé o dotace minulý týden vyzvali vládu České republiky, Ministerstvo financí České republiky, Ministerstvo pro místní rozvoj České republiky a Regionální radu Regionu soudržnosti Severozápad, aby v souvislosti s pozastavením certifikací a plateb a finanční opravou uplatňovanou vůči České republice dle Rozhodnutí Evropské komise ze dne 31. ledna 2013, využily veškeré možnosti, které povedou k obnovení dosud zadržovaných, avšak oprávněných dotací žadatelům v Ústeckém kraji a Karlovarském kraji, aktivně jednali o zreálnění finální částky finanční opravy navržené Evropskou komisí a přijali odpovědnost za současnou situaci v Regionálním operačním programu Severozápad.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Kr-ustecky.cz

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Jak je to s tou výjimkou?

I kdybysme pro teď měli výjimku z migračního paktu. Na jak dlouho by platila? Jak dlouho předpokládáte, že tu budou uprchlíci z Ukrajiny? Co když se z nich po čase stanou občané ČR? A proč bysme měli mít výjimku zrovna my, když uprchlíci (ne třeba z Ukrajiny) jsou i v jiných státech, ale třeba Ukraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministryně Langšádlová: Rada vlády vybrala laureáty Ceny vlády nadanému studentovi

22:01 Ministryně Langšádlová: Rada vlády vybrala laureáty Ceny vlády nadanému studentovi

Ve Strakově akademii se konalo v pořadí již 400. zasedání Rady pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI, Ra…