Senátor Doubrava: Bostonský atentát jako "dobrá zpráva"

30.04.2013 5:28

Dva výbuchy v Bostonu, tři mrtví a 170 zraněných, z toho asi dvacet těžce, dva atentátníci, jeden mrtvý, druhý zraněný, oba z oblasti kolem Čečenska, oba islamisté. Sečteno podtrženo, ačkoliv jde o tragédii, jde zároveň o "dobrou zprávu".

Senátor Doubrava: Bostonský atentát jako "dobrá zpráva"
Foto: senat.cz
Popisek: Senátor Jaroslav Doubrava ze sdružení Severočeši.cz

"Dobrá" je zpráva o atentátu v tom smyslu, že terorismus se ukazuje jako velmi neefektivní zbraň. Od rozbourání dvou mrakodrapů v New Yorku v roce 2001 nedošlo v USA prakticky k žádnému velkému atentátu z rukou islamistů.

Samozřejmě je tomu i proto, že americké bezpečnostní složky jistě několika atentátům zabránily, ale nemluví o tom, aby zbytečně neznepokojovaly obyvatelstvo americké federace. Ale bostonský útok ukazuje, že je jenom otázkou náhody, kdy k takovému útoku dojde, pokud ho uskuteční izolovaná skupinka s podomácku vyrobenými nástroji smrti.

»Dobrou zprávou« také je, že podomácku vyrobené výbušniny (pokud nejde o kamion plný výbušniny) mají menší smrtelný účinek než si atentátníci přáli – což je dobrá zpráva z Bostonu. I přes tragické následky byl útok naštěstí velmi omezený, byť vybuchly dvě nálože.

Špatnou zprávou je, že Rusko žádalo v roce 2011 FBI o vyslechnutí Tamerlana Carnajeva (uvedla agentura Reuters s odvoláním na americký zdroj). Vyšetřování mladíka nakonec FBI potvrdila, ale prý nepřineslo konkrétní výsledek (?). Teď už ho mají.

Vzhledem k tomu máme jedinou jistotu: dojde i k dalším útokům, budou další mrtví a zranění a bude se to opět týkat nevinných lidí, ale pravděpodobně budou »z bezpečnostního hlediska« neúčinné, tedy alespoň pro orgány státní moci, jež jimi dotčeny nebudou. Účinek na státní a vojensko–bezpečnostní aparát – jako v Bostonu – bude tudíž nulový. "Jenom" způsobí osobní žal řadě lidí. Ale co na tom mocným záleží?

Jaroslav Doubrava, senátor Parlamentu ČR za hnutí Severočech.cz

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jaroslav Doubrava

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fiala (SPD): Přijetím eura bychom přišli o ekonomickou suverenitu

6:16 Fiala (SPD): Přijetím eura bychom přišli o ekonomickou suverenitu

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k euru.