Saúdská Arábie chce z Evropy chalífát. Některé lidskoprávní aktivistky sem uprchlíkům přímo pomáhají, hledají sexuální dobrodružství, udeřil poradce čtyř premiérů

20.06.2017 21:30

ROZHOVOR Právě přes Ukrajinu se do Evropy hrnou i radikálové z Kavkazu, což je velký bezpečnostní problém. Merkelová si myslí, že budou makat v podřadných zaměstnáních, ale oni si myslí, že sem přicházejí jako hosté. Tak varuje poradce několika československých komunistických premiérů a významný politický analytik Jaromír Sedlák.

Saúdská Arábie chce z Evropy chalífát. Některé lidskoprávní aktivistky sem uprchlíkům přímo pomáhají, hledají sexuální dobrodružství, udeřil poradce čtyř premiérů
Foto: Jan Rychetský
Popisek: O nabíjení mobilů u jedné z restaurací je obrovský zájem

Ve Francii zvítězil v prezidentských volbách Emmanuel Macron. V parlamentních volbách dosáhlo vítězství jeho centristického hnutí En Marche! čili "V pochod!" Právě on se netají touhou po větší integraci Evropy. Dojde k tomu?

V tamních volbách jsem se spletl. Myslel jsem, že vyhraje Marine Le Penová. Vyhrál Macrone, ale jeho "více Evropy" podle mě nemá dostatečnou podporu ve francouzské veřejnosti. Myslím, že s tímhle neprorazí, ale některé věci, co převzal od socialistů a nacionalistů, by mohly mít úspěch. Je to finančník s tajemstvím v osobním životě. Nicméně je mladý a v lidech vyvolává naději. A lidé dnes potřebují naději.

Není to zároveň velmi naivní postoj?

Je. U Trumpa v USA se velká část jeho voličů bojí imigrace. Ta sice může být snížena, ale nikdy zcela nevymizí. Uprchlíci tam třeba budou připlouvat v ponorkách. Trump jel nejdříve do Saúdské Arábie. Ta je ochotná se smířit s Izraelem a společně bojovat proti Íránu, kterého mají obě země za jasného nepřítele. A hlavně Saúdská Arábie spolu s Katarem, i když se nyní hádají, chtějí, aby se z Evropy stal chalífát. Jde v podstatě o třídní boj a dobře do toho zapadá i Islámský stát. Mnoho lidí v uprchlících vidí proletariát.

A může se to podařit?

Může. Vždyť se podívejte na Středozemní moře. Z toho se stalo úplné Rio Grande. A kolik se fláká po Německu lidí, co nemají dokumenty. Jsou jich statisíce.

Postsocialistické země v EU se uprchlíkům z Afriky a Středního východu brání s tím, že v nich žije velkých počet migrantů z válkou rozvrácené Ukrajiny. Je to správný argument?

Má to něco do sebe. Brusel v tomto kontextu mluví o "jiných uprchlících". Právě přes Ukrajinu se do Evropy ale hrnou i radikálové z Kavkazu, což je velký bezpečnostní problém. Merkelová si myslí, že budou makat v podřadných zaměstnáních, ale oni si myslí, že sem přicházejí jako hosté. A to je podstatný rozdíl.

Některé lidskoprávní aktivistky jim přímo pomáhají, protože hledají sexuální dobrodružství. Navíc pořád dochází sluchu nepravdivá legenda, že Arabové mají větší penisy. A to se nemůžete divit. Dnes chce každá starší evropská žena pěknýho chlapa a dítě. Jako podle toho vtipu: "Osel jezdí s manželkou, vůl s celou rodinou a kanec jede sám, protože ví, že se nějaká svině stejně najde."

Bude hrát uprchlická karta nějakou větší roli v tuzemských volbách do Poslanecké sněmovny?

Babiš je dost inteligentní, aby ji při volbách opět rozehrál. Sobotka toho nebyl schopen a Chovanec to bude jen těžko napravovat. ČSSD je na tom ostatně dnes hodně špatně. Dokonce i její členové jsou velmi rozdělení. Část je pro komunisty, část pro Babiše. V ODS mají celkem zajímavéfo Fialu a také jim rostou preference.

Do jaké míry může vzniknout další migrační vlna na Dálném východě, kdyby USA zaútočily na Severní Koreu?

To by byla další vybuchlá sopka. Trump o tom uvažuje, ale Rusko a Čína jsou proti. Z Číny by se stala ubytovna pro další stovky tisíc lidí, což by tamní komunisté určitě moc rádi neviděli. S Trumpem je ale dost obtížné polemizovat. Říká všeobecné pravdy a je náladový. Jak kdesi psali, má mentalitu sedmiletého chlapce. Je to veliká hra.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jan Rychetský

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

S eurem do první ligy? Spíš do třetí! Šichtařová roztrhala to, co měl Pavel „v projevu“

17:50 S eurem do první ligy? Spíš do třetí! Šichtařová roztrhala to, co měl Pavel „v projevu“

INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Prezident Petr Pavel to popletl, když v souvislosti s eurem mluvil o to…