Zlín se po dlouhé době vrací k architektonickým soutěžím

18.03.2011 14:17

Město Zlín vyhlásilo veřejné architektonické soutěže o návrh Revitalizace Gahurova prospektu - předprostor Kulturního a Univerzitního centra a Rekonstrukce podchodu na náměstí Práce a veřejnou architektonicko – urbanistickou soutěž o návrh Revitalizace prostoru Parku Komenského. Nejzazší termín pro odevzdání soutěžních návrhů je 16. květen.

Zlín se po dlouhé době vrací k architektonickým soutěžím

"Chceme přispět ke zlepšení vzhledu města. Jeho budoucí podoba musí vzejít z návrhů od více architektů," prohlásila 1. náměstkyně primátora Eva Štauderová.

Na samotnou realizaci projektů chce město využít financí z Regionálního operačního programu regionu soudržnosti Střední Moravy, ze kterého může čerpat až 120 milionů korun. "Jedná se o nedočerpanou částku ze stavby KUC. Zatímco dříve bylo navrženo její proinvestování v menším území, nyní toto území významně rozšiřujeme. Posledním článkem ve schválení těchto projektů je Výbor regionální rady, jehož polovina zástupců je delegována zlínským krajem. Věříme proto, že záměry Zlína podpoří," sdělila Štauderová.

Velmi očekávaným projektem je zejména rekonstrukce podchodu na náměstí Práce, který je ve značně zdevastovaném stavu a bývá označován obyvateli a návštěvníky za ostudu Zlína. V zadání architektonické soutěže na úpravu parku Komenského je také jeho využití pro odpočinek, relaxaci se zapojením budovy dnešní knihovny. "Věřím, ze odborná komise vybere v soutěžích ty nejlepší návrhy," podotkl radní Pavel Jungmann, který zmiňované projekty předložil v lednu radě města. Dodal, že dotace z Regionálního operačního programu regionu soudržnosti Střední Moravy může pokrýt až 85 procent uznatelných nákladů projektu, zbytek bude uhrazen z rozpočtu města. Samotné práce by měly začít počátkem roku 2012.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Zlin.eu

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Aš: Linka z Aše do Selbu a zpět od 13. května

20:27 Aš: Linka z Aše do Selbu a zpět od 13. května

Autobusové spojení mezi Aší a německým Selbem začne fungovat od pondělí 13. května 2024.