Litoměřice předsedají Zdravým městům

28.04.2011 6:47

Město Litoměřice bude následující dva roky předsedat Národní síti Zdravých měst (NSZM). Litoměřický zastupitel a dlouholetý politik Zdravého města Litoměřice Petr Hermann byl totiž na valné hromadě NSZM, která před několika dny proběhla v Jihlavě, zvolen novým předsedou.

Litoměřice předsedají Zdravým městům

Zaregistruj se a vyhraj. Více info

„Považuji to za velkou poctu městu, které zastupuji, a jako ocenění dlouholeté práce a výsledků, kterých jsme v Litoměřicích společně s týmem spolupracovníků a s partnery z neziskových organizací dosáhli," konstatoval po svém zvolení Petr Hermann. V případě Litoměřic je dlouhodobě ceněna práce v oblasti energetiky, zapojení veřejnosti do rozhodování o dění ve městě a úspěšné fungování dětského zastupitelstva. „Práci s dětskými a studentskými parlamenty bych rád v rámci Zdravých měst dále rozvíjel a zkvalitňoval," poukázal na jeden z cílů Petr Hermann.

 Národní síť Zdravých měst ČR (NSZM) sdružuje města, obce a regiony, které již téměř dvacet let sdílejí navzájem ukázkové postupy a inspirace v řadě témat spojených se životem v obcích či regionech. Společně uskutečňují řadu osvětových aktivit nejen v oblasti podpory zdravého životního stylu či ochrany životního prostředí, ale také úspěšného ekonomického rozvoje na místní úrovni či aktivit v sociální oblasti. Zdravá města a regiony realizují řadu praktických projektů v oblastech, jako je například šetrná doprava, udržitelná energetika, podpora místních produktů či zapojování všech skupin obyvatel do života obce. Zdravá města a regiony se ptají obyvatel na jejich názory a dlouhodobě s nimi pracují.

Asociace má dnes 94 členů, s regionálním vlivem na 28 % populace ČR.

Dálší zprávy z Litoměřic čtěte ZDE

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: litomerice.cz

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pardubice: Společné jednání rad. Město s krajem si vycházejí vstříc

11:33 Pardubice: Společné jednání rad. Město s krajem si vycházejí vstříc

Některé projekty v krajském městě se neobejdou bez dobré spolupráce a komunikace mezi krajem a měste…